Dzielnicowy bliżej nas

Dzielnicowi i strażak na spotkaniu z seniorami

Dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Katowicach sierż. Marcin Niechciał i st asp. Grzegorz Ślusarczyk oraz przedstawiciel straży pożarnej spotkali się z seniorami z dzielnicy Szopienice oraz Burowiec. Wszystko po to, aby seniorzy czuli się bardziej bezpieczni i wiedzieli, jak uchronić się przed różnego rodzaju zagrożeniami.

W Miejskim Domu Kultury w Katowicach przy ul. Obr. Westerplatte 10 odbyło się spotkanie z członkami Klubu Seniora. W spotkaniu wzięli udział dzielnicowi rejonu 50 i 51 Komisariatu Policji V w Katowicach st. sierż. Marcin Niechciał i st.asp. Grzegorz Ślusarczyk, przedstawiciel Straży Pożarnej JRG w Katowicach przy ul Lwowskiej, kierownik MDK p. Karolina Kulak oraz seniorzy z dzielnic Szopienice i Burowiec. Tematami przewodnimi spotkania były hasła „Czad i Ogień„ Obudź czujność oraz "Seniorze uważaj! Nie daj się oszukać" i „Bezpieczna Przystań”. Przedstawiciel straży pożarnej podczas spotkania opowiedział o bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Omówił jak obchodzić się z ogniem, jak go zwalczać, gdy już dojdzie do zapalenia oraz jak uniknąć zatrucia dwutlenkiem węgla. Na koniec spotkania został rozlosowany czujnik tlenku węgla, który został ufundowany przez Miejską Komendę Policji w Katowicach.

W związku z programem "Dzielnicowy bliżej nas" sierż. Marcin Niechciał i st asp. Grzegorz Ślusarczyk przekazali numery kontaktowe i adres poczty elektronicznej do dzielnicowego oraz numery alarmowe Policji i innych służb, a także rozdali ulotki informacyjne. Dzielnicowi omówili aktualny stan bezpieczeństwa w rejonie dzielnicy Szopienice – Borki - Burowiec. Ponadto przypomnieli o wdrożeniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przedstawili sposób działania systemu. W spotkaniu wzięło udział 25 osób.