Komenda Miejska Policji w Katowicach

Aktualności

Polecamy

Konkursy
stop agresji drogowej - jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania na drodze poinformuj nas - lista adresów e-mail komend wojewódzkich
infolinia dla bezdomnych, adresy ośrodków wsparcia, schronisk i noclegowni dla osób bezdomnych - strona internetowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
strona internetowa programu prewencyjnego "Nie reagujesz akceptujesz"
Przeciw seksturystyce - strona internetowa Fundacji Dzieci Niczyje
Bezpieczna Przystań - strona internetowa programu profilaktycznego dla seniorów
facebook
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. " W tempie 30 bardziej bezpieczni"

  Pod takim hasłem policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przeprowadzili dzisiejsze działania profilaktyczno-informacyjne w strefie TEMPO 30. Policjanci przeprowadzali kontrole prędkości na odcinku ulicy Wita Stwosza w Katowicach, przypominając kierującym o obowiązku ograniczenie prędkości do 30 km/h, a do bezpieczniejszej jazdy i zdjęcia nogi z gazu namawiał kierowca rajdowy – Jakub Lesiak oraz pilot rajdowy Paweł Pachroń. W działaniach wziął także udział Sznupek, który rozdawał elementy odblaskowe i częstował wszystkich słodkimi upominkami.

 2. DZIAŁANIA TRUCK & BUS

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku. Akcja potrwa do godziny 22.00.

 3. Widoczny rowerzysta to bezpieczny rowerzysta

  Już pod koniec tygodnia, w ramach 74 wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, który w tym czasie przebiegać będzie drogami województwa śląskiego, wspólnie z organizatorami imprezy, policjanci prowadzić będą akcję „widoczny i bezpieczny rowerzysta”. Celem inicjatywy jest promowanie bezpiecznych zachowań, zwłaszcza poprzez poprawę widoczności cyklistów na drodze.

 4. Speed VII w strefie Tempo 30

  Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, po raz kolejny pojawili się w strefach ograniczonej prędkości do 30 km/h. Przeprowadzone działania pn. „SPEED VII w strefie TEMPO 30” były reakcją na spostrzeżenia mieszkańców oraz członków Rady Społecznej przy Komendancie Miejskim Policji w Katowicach, w związku z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości w wyznaczonej strefie "TEMPO 30".

 5. Podsumowanie akcji "Prędkość"

  Od piątku od godz.6.00 policjanci katowickiej drogówki prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Patrole biorące udział w działaniach pełniły służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Akcja zakończyła się wczoraj o godz.22.00.

 6. Działania prędkość w Katowicach

  Dzisiaj od godziny 6.00 katowiccy policjanci prowadzą ogólnopolskie działania pod kryptonimem "Prędkość". Policyjne patrole na terenie całego miasta skrupulatnie sprawdzają prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji spowodowanych przez drogowych piratów.

 7. Symulacja wypadku drogowego z udziałem rowerzysty

  Wakacje, urlop i słoneczna pogoda, to wspaniałe warunki do spędzania czasu na wolnym powietrzu. Poruszając się drogami dużych miast pamiętaj jednak o bezpieczeństwie własnym oraz innych uczestników ruchu drogowego! Komenda Miejska Policji w Katowicach, przy współpracy z Zakładem Opieki Zdrowotnej MSWiA w Katowicach oraz wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zorganizowała symulację wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Celem akcji było uświadomienie rowerzystom i kierowcom, do czego może prowadzić nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 8. „Kręci mnie bezpieczeństwo“ - uważajmy na rowerzystów

  Śląscy policjanci oraz medycy zorganizowali nietypową akcję w centrum miasta, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Dziś o godz. 14.00 na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach przeprowadzona zostanie symulacja wypadku drogowego samochodu z rowerem. Uczestnicy będą mogli się przekonać, jak tragicznie może wyglądać zderzenie auta z jednośladem. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli zainteresowanych Redakcji wraz z operatorami i fotoreporterami do udziału w wydarzeniu

 9. Kontrole autobusów w województwie śląskim

  Podczas działań "Bezpieczne Wakacje" policjanci ruchu drogowego garnizonu śląskiego wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzają kontrole autokarów przewożących osoby na wakacyjny wypoczynek. W celu przeprowadzenia takiej kontroli, zachęcamy do zapoznania się ze sposobem powiadamiania o niej. Publikujemy miejsca przeprowadzania takich kontroli, wyznaczone w poszczególnych jednostkach Policji na terenie naszego województwa.

 10. "Nie bądź następny..."

  Trwa kampania związana z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny...”. Towarzyszy jej przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.