Komenda Miejska Policji w Katowicach

Aktualności

Polecamy

Konkursy
stop agresji drogowej - jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania na drodze poinformuj nas - lista adresów e-mail komend wojewódzkich
infolinia dla bezdomnych, adresy ośrodków wsparcia, schronisk i noclegowni dla osób bezdomnych - strona internetowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
strona internetowa programu prewencyjnego "Nie reagujesz akceptujesz"
Przeciw seksturystyce - strona internetowa Fundacji Dzieci Niczyje
Bezpieczna Przystań - strona internetowa programu profilaktycznego dla seniorów
facebook
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. "Zapory Życia" - akcja katowickich policjantów

  Policjanci z wydziału prewencji i wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej w Katowicach, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, przeprowadzili akcję „Zapory Życia”. Działania miały na celu podniesienie świadomości wśród kierowców oraz dzieci, odnośnie zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejazdów kolejowych.

 2. Wspólne działania policjantów i pracowników ITD

  Wczoraj policjanci z katowickiej drogówki wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego za pomocą dymomierza sprawdzali poziom zadymienia spalin w silnikach diesla. Podczas działań skontrolowano kilkanaście samochodów. Policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

 3. Akcja "Alkohol i Narkotyki" w Katowicach

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w sobotę o 6.00 zakończyli 24-godzinne krajowe działania pn."Alkohol i Narkotyki". W akcji wzięło udział 65 policjantów drogówki, którzy skontrolowali 9396 kierujących. Niestety, aż 17 kierujących prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

 4. "Dzień odblasków" w Katowicach

  Wczoraj policjanci z Katowic rozdawali elementy odblaskowe uczestnikom ruchu drogowego w ramach akcji profilaktycznej "Dzień odblasków". Dbając o wspólne dobro i bezpieczeństwo policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych, które mogą uratować życie.

 5. "W nocy nie wystarczy blask księżyca" - akcja drogówki w Katowicach

  To hasło przyświeca dzisiaj policjantom ze śląskiej drogówki, którzy prowadzą działania podczas Ogólnopolskiego Dnia Odblasków. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach również włączyli się w działania. Mundurowi są wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych i wręczają im odblaskowe opaski. Działania spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców Katowic.

 6. 25 styczeń ogólnokrajowym "Dniem odblasków"

  Dzisiaj w całym kraju prowadzona jest akcja profilaktyczna "Dzień odblasków". Jej celem jest zachęcenie wszystkich użytkowników ruchu drogowego do dbania o wspólne bezpieczeństwo na drogach. Policjanci zarówno pieszym jak i kierującym przekazywać będą elementy odblaskowe.

 7. Szkolenie policjantów z katowickiej drogówki

  Wczoraj odbyło się kolejne, a zarazem ostatnie już szkolenie dla policjantów z wydziału ruchu drogowego katowickiej komendy miejskiej z obsługi ręcznych i laserowych mierników prędkości. Zajęcia przeprowadzili wykładowcy z Zakładu Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowicach. Łącznie zostało przeszkolonych 74 policjantów drogówki.

 8. Policjanci rozdawali odblaski seniorom

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, po raz kolejny pojawili się na drogach naszego miasta z przesłaniem dla pieszych. „Dojrzali…Wspaniali… bo WIDOCZNI” – tak brzmiała nazwa akcji, której jednym z celów, było uświadamianie niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych. Z uwagi na obchody Dnia Babci oraz Dnia Dziadka seniorzy otrzymali od policjantów odblaski.

 9. Wspólne działania policjantów i pracowników ITD

  Wczoraj policjanci z katowickiej drogówki wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego za pomocą dymomierza sprawdzali poziom zadymienia spalin w silnikach diesla. Podczas działań skontrolowano kilkanaście samochodów. Policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

 10. Policjanci dbali o bezpieczną sylwestrową noc w Katowicach

  Najbardziej oczekiwana noc na Śląsku już za nami. Kilkadziesiąt tysięcy osób przeżyło ten czas w niezapomniany i huczny sposób - na "Sylwestrowej Mocy Przebojów 2016" pod katowickim „Spodkiem”. Uczestnicy zabawy, wspólnie z artystami polskiej sceny muzycznej i gośćmi z zagranicy, przywitali Nowy 2017 Rok. Nad bezpieczeństwem wszystkich bawiących się czuwali policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy służb porządkowych oraz pogotowia ratunkowego.