Kolejne sportowe sukcesy katowickiego policjanta

Data publikacji 23.06.2023

Podczas IX Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW katowicki policjant asp. szt. Krzysztof Banaś zdobył aż 3 krążki i puchar Najlepszego Zawodnika MSWiA. Wyciskając 230 kg w kategorii wagowej do 125 kg, zdobył srebrny i brązowy medal, a drużynowo reprezentując polską Policję, stanął wspólnie z kolegami na najwyższym stopniu podium, odbierając złoto. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

zdjęcie kolorowe: asp. szt. Krzystof Bana na podium mistrzostw

Aspirant sztabowy Krzysztof Banaś służbę w Policji rozpoczął ponad 19 lat temu. Obecnie jest dyżurnym Komisariatu III Policji w Katowicach. Sport od zawsze zajmuje ważne miejsce w jego życiu, a od ponad 20 lat jego sportową pasją jest dźwiganie ciężarów. Aspirant sztabowy Krzysztof Banaś wielokrotnie stawał już na podium zawodów, m.in. zajmując I, II i III miejsca podczas Mistrzostw Polski służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Jest również wielokrotnym mistrzem wśród śląskich policjantów.

zdjęcie kolorowe: asp. szt. Krzystof Banaś wspólnie z kolegami na podium

W dniach 27-28 maja br. we Wrocławiu odbyły się IX Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW. W mistrzostwach wzięli udział żołnierze oraz funkcjonariusze służb mundurowych. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników ze wszystkich służb mundurowych.

W kategorii wagowej do 125 kg aspirant sztabowy Krzysztof Banaś zajął II miejsce, wyciskając sztangę o wadze 230 kg, III miejsce w klasyfikacji wiekowej Submaster, I miejsce z rywalizacji drużynowej reprezentując polska Policję, a także zdobył puchar Najlepszego Zawodnika MSWiA.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!