Wiadomości

Nordic Walking jest jej życiową pasją

Data publikacji 13.04.2023

Nordic Walking - to aktywność polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Stał się bardzo popularny na całym świecie, gdzie organizowane są zawody w Nordic Walkingu na różnych dystansach. Właśnie w nich bierze udział i zajmuje czołowe miejsca Anna Szyguła - starszy referent z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Katowicach.

zdjęcie kolorowe : Anna Szygułana podium zawodów gdzie zdobyła złoty medal, z dwoma zawodniczkami które zajęły II i III miejsce

Tylko w tym roku Anna Szyguła, która jest pracownikiem cywilnym Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, startowała aż w 5 zawodach w Nordic Walkingu. Zawsze podkreśla, że z dumą reprezentuje katowicką komendę na takich imprezach.

Tegoroczne starty w zawodach rozpoczęła podczas VIII Biegu z Sercem WOŚP, zorganizowanym w tym roku w szczytnym celu. Anna Szyguła na mecie charytatywnej imprezy sportowej zameldowała się jako pierwsza, osiągając wynik 37 min. i 23 sek.

W połowie lutego wzięła udział IX Parkowych Hercklekotach, gdzie zajęła 4 miejsce w kategorii open kobiet i jednocześnie tytuł drugiej najszybszej katowiczanki. Dystans 5 km pokonała w czasie 35 min. i 18 sek. Tytuł ten zdobyła już po raz drugi. Po raz pierwszy w ten sposób została utytułowana w grudniu 2022 roku podczas IX Biegu Mikołajkowego.

26 lutego 2023 roku, z czasem 36 min. 33 sek., ukończyła VII Bytomski Bieg Pamięci Żołnierzy Niezłomnych im. P. Woźniaka „Wira”, zdobywając złoty medal.

Na dystansie 10 km Anna Szyguła startowała w X Biegu Wiosennym w Parku Śląskim. Bieg, który ruszył z Pól Marsowych Parku Śląskiego, ukończyła z czasem 01:01:29. Przygotowania do tych imprez sportowych pozwoliły również ukończyć rywalizację w ramach akcji „W 60 dni do formy”, gdzie w niecały miesiąc pokonała dystans 600 km i w kategorii „Weterani Młodsi” była pierwszą kobietą.

W V Biegu Bez Gaci, zorganizowanym na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach, Anna Szyguła zdobyła natomiast srebrny medal, ustanawiając swój rekord życiowy na trasie 5 km, uzyskując czas 33 min. i 11 sek.

Serdecznie gratulujemy sportowych osiągnięć i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

zdjęcie kolorowe: Anna Szyguła z pucharem i medalem za zdobycie pierwszego miejsca z kolegą