Akcja "Trzeźwość" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Akcja "Trzeźwość"

Wczoraj w godzinach porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy, przeprowadzili akcję pod nazwą "Trzeźwość". W efekcie prowadzonych działań, mundurowi ujawnili 4 amatorów jazdy na "podwójnym gazie", wszystkim z ujawnionych nietrzeźwych zatrzymano prawo jazdy, a o dalszych konsekwencjach zadecyduje sąd.

Wczorajsze poranne działania, po raz kolejny okazały się potrzebne, bo dzięki pracy i zaangażowaniu mundurowych z ruchu wyeliminowano kolejnych kierujących na „podwójnym gazie”. Na ul. Porcelanowej funkcjonariusze ujawnili 53 – latka, który kierował Skodą Octavia. Jak wykazało badanie kierujący miał ponad 0,3 promila w wydychanym powietrzu. Inny zatrzymany do kontroli 26 – letni mężczyzna, który kierował oplem, miał w organizmie niewiele ponad 0,2 promila, jednak takie stężenie alkoholu również dyskwalifikuje nas jako kierowców.

Kolejny ujawniony nietrzeźwy kierujący to 49 – letni mężczyzna, którego policjanci zatrzymali do kontroli na ul. Wiosny Ludów. Badanie kierującego, wykazało blisko pół promila alkoholu w jego organizmie. Jednak „rekordzistą” tego dnia okazał się 41 – letni katowiczanin, którego funkcjonariusze skontrolowali na ul. Dobrego Urobku. W trakcie badania, okazało się że mężczyzna ma blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszystkim ujawnionym nietrzeźwym kierującym policjanci zatrzymali prawa jazdy, a o ich dalszym, losie zadecyduje sąd.