Wiadomości

Podsumowanie weekendu majowego na katowickich drogach.

Data publikacji 06.05.2019

Tegoroczny długi weekend majowy już za nami. Majówka w tym roku trwała 6 dni. Duża ilość wolnych dni sprzyjała wyjazdom poza miasto, jednak większa ilość wyjazdów to także zwiększony ruch na droga a co za tym idzie możliwość wystąpienia większego zagrożenia. Dlatego też jak co roku w okresie długiego weekendu majowego policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”

Policjanci kontrolowali przede wszystkim główne arterie prowadzące przez miasto czuwając nad bezpieczeństwem podróżnych udających się na majowy wypoczynek poza miasto oraz wracających z dłuższego wypoczynku pod koniec weekendu. Niestety w tym roku pogoda nie dopisała w pełni, wyniku czego mieliśmy kilka deszczowych dni, co przełożyło się również na bezpieczeństwo na drodze. W tym roku odnotowaliśmy 64 kolizje i 1 wypadek. Niestety nie obeszło się od zatrzymania kierujących na tzw. „podwójnym gazie”. Mundurowi zatrzymali 18 kierujących pod wpływem alkoholu.

Każdego dnia działań „bezpieczny weekend - majowy weekend”  do służby na katowickich drogach kierowano około 50 policjantów z wydziału ruchu drogowego, których wspierali również inni policjanci  z podległych komórek i komisariatów katowickiej komendy.