Wiadomości

Hybrydowe radiowozy dla policjantów z katowickiej drogówki

Data publikacji 12.06.2018

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów, które zasilą flotę śląskiej policji. Samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji. Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Barski odebrał kluczyki do 7 oznakowanych pojazdów marki Toyota Auris. Nowe radiowozy trafią do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Katowicach.

Dzisiaj o 12:00 przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się przekazanie nowych oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Auris dla śląskiej policji. Nowoczesne pojazdy zostały zakupione ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, który wspólnie z Marszałkiem Województwa Śląskiego oraz Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał 43 nowe radiowozy komendantom miejskim i powiatowym garnizonu śląskiego. 
Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Barski odebrał kluczyki do 7 oznakowanych pojazdów marki Toyota Auris. Nowe radiowozy trafią do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Katowicach. 
Samochody te mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna bezstopniowa skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, system multimedialny z  kamerą cofania. Każdy z pojazdów Toyota Auris Hybrid Touring Sports kombi wart jest blisko 92.000 złotych brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM. Dla przyszłych użytkowników nowo zakupionych pojazdów zaplanowano szkolenia zorganizowane przez dostawcę pojazdów przy udziale importera. Obejmować ono będzie część teoretyczną i praktyczną.