Wiadomości

Dziś ostatni dzień akcji "Bezpieczny Weekend - Znicz"

Data publikacji 02.11.2017

Dziś o godzinie 22.00 zakończy się policyjna akcja "BEZPIECZNY WEEKEND- ZNICZ". Od 27 października katowiccy policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Niestety policjanci zatrzymali 17 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

Akcja "BEZPIECZNY WEEKEND-ZNICZ" rozpoczęła się 27 października o godz. 6.00 i zakończy się dziś o godz. 22.00. Wczoraj katowiccy policjanci kierowali ruchem w okolicach największych katowickich nekropolii. Stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób.

W trakcie sześciu dni prowadzonej akcji, na katowickich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Odnotowaliśmy 3 wypadki drogowe, w których ranne zostały 3 osoby. Doszło do 126 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali również 17 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. 

Na zdjęciach i materiale filmowym policjanci z Katowic podczas akcji. 

Ładowanie odtwarzacza...