Katowiccy policjanci dla Wiktorii - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Katowiccy policjanci dla Wiktorii

Data publikacji 15.06.2017

Wczoraj rano 5 osobowa grupa rowerzystów z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach dołączyła do charytatywnej sztafety rowerowej, zorganizowanej przez policjantów ze Strumienia. Policjanci, wsparli XIV etap dobroczynnej akcji. Głównym jej celem była zbiórka pieniędzy dla cierpiącej na zespół moya-moya 16-letniej Wiktorii. Rowerzyści, pokonując dystans 16 km odwiedzili katowickie komisariaty. Komendant Miejski Policji w Katowicach mł.insp. Paweł Barski przekazał na licytację przedmioty, z której środki pieniężne mają wesprzeć koszty leczenia dla Wiktorii. Katowiccy policjanci zebrali kwotę 2120 złotych, która została wpłacona na konto Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM Sezam.

Wczoraj po 10.00 pod budynek  Szkoły Policji w Katowicach  dojechała charytatywna sztafeta, zorganizowana przez policjantów ze Strumienia - sierż. szt. Grzegorza Waleczek oraz st. sierż. Michała Mazurek. Do grupy rowerzystów  dołączyła piątka policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Wszyscy razem z asyście policyjnych motocyklistów odwiedzili katowickie komisariaty. Najpierw dotarliśmy do katowickiej "czwórki" w dzielnicy Piotrowice, gdzie przywitał nas Komendant nadkom. Ireneusz Szafranek. Krótka przerwa, pamiątkowe zdjęcie i dalej ruszyliśmy do Komisariatu nr 3 w Ligocie. Tam po krótkim przywitaniu przez szefa jednostki kom. Grzegorza Kasprzyka, peleton ruszył na ulicę Stawową, aby odwiedzić policjantów z "szóstki". Tam przywitali nas licznie zgromadzeni policjanci na czele z komendantem podinsp. Tomaszem Piekarskim. 

Ostatnim odwiedzonym przez nas punktem był Komisariat I Policji w Katowicach przy ulicy Żwirki i Wigury. Tam czekała na nas delegacja z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach na czele z Komendantem Miejskim Policji w Katowicach mł.insp. Pawłem Barskim, Komendantem I Komisariatu podinsp. Maciejem Purzyńskim, Naczelnikiem Wydziału Prewencji nadkom. Renatą Hałabudą oraz Zastępcą Naczelnika kom. Marcinem Budzichem. 
Komendant Miejski Policji w Katowicach mł. insp. Paweł Barski przywitał wszystkich rowerzystów, a następnie, przekazał policjantom ze Strumienia, w imieniu Prezydenta Miasta Katowice dr Marcina Krupy - pióro sygnowane podpisem Prezydenta Miasta oraz książkę Czesława Langa z autografem. Przedmioty te Prezydent Miasta Katowic podarował na specjalna aukcję, która wesprze finansowo Wiktorię. 
Na apel o pomoc odpowiedział również zarząd klubu GKS Katowice. Wojciech Cygan przekazał koszulkę siatkarską oraz piłkę z podpisami siatkarzy GKS Katowice. 

Ponadto dla wszystkich spragnionych i zmęczonych uczestników przedsięwzięcia Komendant Miejski Policji przygotował poczęstunek orzeźwiającej wody a dbając o widoczność rowerzystów na drodze, rozdał wszystkim specjalne opaski odblaskowe, które z pewnością przyczynią się do zwiększenia widoczności, ale przede wszystkim poprawy bezpieczeństwa uczestników peletonu. 
Wszystkie przedmioty przekazane zostały na licytację, z której środki pieniężne mają wesprzeć wspomniany powyżej cel refundacji kosztów leczenia dla Wiktorii.
Katowiccy policjanci w odpowiedzi na apel o wsparcie kosztów leczenia 16-letniej Wiktorii, córki policjanta z KP Pyskowice,  przekazali dzisiaj środki pieniężne zgromadzone w ramach zorganizowanej zbiórki koleżeńskiej.  Zebraliśmy kwotę 2120 złotych, która została wpłacona na konto Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM Sezam.

Ostatnim przystankiem sportowych zmagań była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, gdzie ostatnią cegiełkę do ostatecznej sumy zbiórki dorzucili tamtejsi policjanci. Na miejscu na peleton z niecierpliwością czekała Wiktoria!
 
Uczestników powitali przedstawiciele Policji, wojewody śląskiego, władz samorządowych, służb mundurowych, artyści, osoby publiczne oraz wszyscy, którzy osobiście wspierali akcję. Komendę Główną Policji reprezentował Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji mł. insp. Sławomir Litwin, który w imieniu swojego szefa podziękował organizatorom rowerowej sztafety za ich cenna inicjatywę, poświęcenie i szczytny cel, podczas którego udało się zebrać pieniądze dla chorej Wiktorii, umacniając etos służby policjanta.
 
W sumie policjanci zebrali dla chorej Wiktorii kwotę około 40 tysięcy złotych. Nadal trwa liczenie pieniędzy i dalsza zbiórka. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak pogratulował uczestnikom wielkiego sukcesu, którego nie spodziewali się nawet sami organizatorzy. Z kolei Wiktorii komendant życzył dużo zdrowia i wyraził swoją radość, że śląscy policjanci mogą w ten sposób wesprzeć jej walkę z chorobą. Na zakończenie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nagrodził także samych policjantów, którzy zorganizowali zbiórkę, jednak chwilę potem, ku zaskoczeniu wszystkich, a zwłaszcza samej Wiktorii, policjanci przekazali jej swoje koperty podkreślając, że ich akcja od początku do końca była w pełni charytatywna.
 
Informację o Wiktorii znajdziecie Państwo na stronie http://www.dlawiktorii.pl. Stróże prawa namawiają każdego do wpłat na konto fundacji:

 
Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam
44-141 Gliwice, ul. Parkowa 5
 
nr konta 09 1050 1298 1000 0023 1409 9488
 
z dopiskiem „Wiktoria Gruszka – Policja”

 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
 • policjanci dla Wiktorii
Ładowanie odtwarzacza...