FINAŁ KONKURSU WŚRÓD ROWEROWYCH PRZEDSZKOLAKÓW - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

FINAŁ KONKURSU WŚRÓD ROWEROWYCH PRZEDSZKOLAKÓW

Data publikacji 16.05.2017

W Miejskim Przedszkolu nr 25 im. Króla Maciusia I, odbyły się FINAŁ XII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym z Elementami Turystyki Rowerowej. Rywalizowało 10 przedszkoli z miasta Katowice oraz miast ościennych. Wiedzę i umiejętności praktyczne maluchów oceniała policjantka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Wszystkim zmaganiom towarzyszyło hasło kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz " Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Przedszkolaki zmagały się z konkurencjami indywidualnymi i drużynowymi, sprawdzającymi ich wiedzę o znakach drogowych, znajomość numerów alarmowych oraz umiejętności rozpoznania pozytywnych i negatywnych zachowań na drodze. Uczestnicy wykazali się znajomością zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się pieszo i rowerem w mieście i poza nim oraz rozwiązywali zagadki dotyczące przepisów drogowych.
Najwięcej trudności przysporzyła maluchom konkurencja praktyczna - jazda na rowerze wyznaczoną trasą w miasteczku rowerowym, znajdującym się na terenie przedszkola. Najlepszą w tej dyscyplinie okazała się zawodniczka z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach, która została wyróżniona za "bezmandatową" jazdę po torze rowerowym.
W klasyfikacji generalnej zwyciężyły  maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 52 w Katowicach, drugie miejsce zajęły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 13 ze Świętochłowic, a trzecie maluchy z przedszkola nr 71 z Katowic.
Najlepsze drużyny i zawodnicy zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi oraz pucharami. Policjantka podarowała maluchom elementy odblaskowe. Przez cały konkurs przedszkolakom towarzyszyło hasło kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Przedszkolaki już wiedzą że jazda na rowerze wymaga ogromnej wiedzy, którą zdobyły perfekcyjnie.