19-latek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

19-latek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa

Data publikacji 16.03.2017

Policjanci z katowickiej „siódemki” zatrzymali 19-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna na przystanku tramwajowym zaatakował 27-letniego mężczyznę, kopnął go, a następnie zadał ciosy nożem. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po 23.00 na ulicy Gliwickiej w Katowicach. Jak wynika z ustaleń, do mężczyzny siedzącego na przystanku tramwajowym (na wysokości ulicy Wiśniowej) podszedł młody chłopak, który nagle go zaatakował. Kopnął go, a następnie zadając ciosy nożem zranił w szyję i nogę. Pokrzywdzonemu udało się uciec. Spotkał po drodze znajomego, który widząc ze mężczyzna jest ranny i krwawi, powiadomił o wszystkim policjantów. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zastali tylko zgłaszającego, a pokrzywdzony oddalił się w nieustalonym kierunku. Stróże prawa zaczęli szukać rannego mężczyzny. Kilka godzin później policjanci wytypowali pokrzywdzonego. Okazał się nim 27-latek z Katowic. Gdy policjanci do niego dotarli, wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało rannego mężczyznę do szpitala. Po przyjęciu zawiadomienia policjanci z Komisariatu Policji VII w Katowicach wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania sprawcy napaści. Dzięki dobrej pracy operacyjnej i zaangażowaniu dzielnicowego, który posiada dobre rozpoznanie w terenie, policjanci ustali tożsamość sprawcy. W poniedziałek rano 19-latek został zatrzymany. Trafił on do policyjnego aresztu. Zatrzymany mężczyzna znany jest katowickim policjantom, w przeszłości wchodził w konflikt z prawem. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-latkowi zarzutów usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Postępowanie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji VII w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód w Katowicach.

Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia lub posiadają jakąkolwiek informację na ten temat, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji VII w Katowicach nr tel. 32 200 3900 lub Komendą Miejską Policji  w Katowicach – Oficer Dyżurny tel. 32 - 200 25 55.