Szkolenie policjantów z katowickiej drogówki - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Szkolenie policjantów z katowickiej drogówki

Data publikacji 24.01.2017

Wczoraj odbyło się kolejne, a zarazem ostatnie już szkolenie dla policjantów z wydziału ruchu drogowego katowickiej komendy miejskiej z obsługi ręcznych i laserowych mierników prędkości. Zajęcia przeprowadzili wykładowcy z Zakładu Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowicach. Łącznie zostało przeszkolonych 74 policjantów drogówki.

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach odbyło się kolejne, a zarazem już ostatnie szkolenie z obsługi ręcznych i laserowych mierników prędkości. Łącznie zostało przeszkolonych 74 policjantów ruchu drogowego z Katowic, którzy w codziennej służbie wykorzystują ręczne i laserowe mierniki prędkości. Zajęcia przeprowadzili wykładowcy z Zakładu Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowicach aspirant Daniel Głowacki oraz mł. asp. Klaudiusz Łuszcz.

W trakcie szkolenia zostały omówione zasady działania i obsługi urządzeń, jak również sposoby dokonywania testowania i przygotowania sprzętu do pracy. Wyjaśniono również zasady dokonywania pomiarów uwzględniając m.in. warunki atmosferyczne, w których sprzęt może pracować oraz infrastrkturę drogową, która może mieć wpływ na dokładność przeprowadzonych badań. Kolejnym etapem szkolenia były zajęcia praktyczne w posługiwaniu się miernikami prędkości. Policjanci pełniący służbę na drodze będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w codziennej pracy.

  • szkolenie policjantów z drogówki
  • szkolenie policjantów z drogówki
  • szkolenie policjantów z drogówki
  • szkolenie policjantów z drogówki
  • szkolenie policjantów z drogówki
  • szkolenie policjantów z drogówki