Wiadomości

Policjanci z Katowic najlepszymi biegaczami

Data publikacji 12.05.2016

Reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zdominowali II Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. W zawodach wystartowało 205 biegaczy, w tym 162 funkcjonariuszy służb mundurowych z województwa śląskiego.

Zawody odbyły się 11 maja br. w Dolomitach Sportowej Dolinie w Bytomiu w 24 rocznicę tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Policjant zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Co roku, w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem. Kolejny rok pamięć naszego kolegi uczciliśmy szczególnie organizując II Wojewódzkie Mistrzostwa w Biegu Przełajowym.

Faworytami biegu byli policjanci z Katowic - Łukasz Oślizło - nasza olimpijska nadzieja na start w Rio de Janeiro  oraz Bogusław Bożek, którzy w pierwszych mistrzostwach również zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych.  Nasi policjanci nie zawiedli. Łukasz Oślizło (w kategorii do 40 lat) linię mety prawie dziewięciokilometrowego biegu przeciął po 32 minutach i 15 sekundach.

Drugie miejsce, ze stratą 25 sekund do zwycięzcy, zajął Łukasz Hildebrand z katowickiej drogówki. Na najniższym stopniu podium stanął Roman Cichoń z Tarnowskich Gór. Czwarty był, znany policyjny sportowiec z Katowic - Paweł Cieślik.

Najszybszym zawodnikiem w kategorii powyżej 40 lat został Bogusław Bożek z katowickiej policji, który na pokonanie dziewięciokilometrowej trasy biegu potrzebował 36 minut i 25 sekund.

Tytuł najszybszej kobiety w mundurze zdobyła Agnieszka Jeż ze Straży Miejskiej w Częstochowie. Drugie miejsce przypadło naszej policjantce Monice Nawrat.

Drużynowo zwyciężyła reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w składzie: Łukasz Oślizło, Łukasz Hildebrand, Paweł Cieślik. Drugie miejsce zajęli mundurowi z Jednostki Wojskowej nr 3946 z Bytomia, a trzecie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.