Przedszkolaki na rowerach.

Data publikacji 11.05.2015

W Miejskim Przedszkolu nr 25 przy ulicy Mieszka I w Katowicach odbył się X Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym z Elementami Turystyki Rowerowej dla Przedszkolaków. W zawodach wzięło udział 10 najlepszych drużyn wyłonionych w eliminacjach.

Przedszkolaki zmagały się z konkurencjami indywidualnymi i drużynowymi, sprawdzającymi ich wiedzę o znakach drogowych, znajomość numerów alarmowych oraz umiejętności rozpoznania pozytywnych i negatywnych zachowań na drodze. Uczestnicy wykazali się znajomością zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się pieszo i rowerem w mieście i poza nim. Dzieci dopasowywały słyszane odgłosy do różnego rodzaju pojazdów, zwierząt z jakimi mogą spotkać się podczas pieszych i rowerowych wakacyjnych wędrówek. Najwięcej trudności przysporzyła maluchom konkurencja praktyczna - jazda na rowerze wyznaczoną trasą w miasteczku rowerowym, znajdującym się na terenie przedszkola. Najlepsi w tej dyscyplinie okazali się zawodnicy z Przedszkola nr 3 i 34, którzy zostali wyróżnieni za bezmandatową jazdę po torze rowerowym. Na podium stanęły trzy najlepsze drużyny z Katowic: I miejsca zajęło Miejsce Przedszkole nr 59, II miejsce zajęło Miejsce Przedszkole nr 3, a III miejsce zajęły przedszkolaki Miejskiego Przedszkola nr 21. Najlepsze drużyny i zawodnicy zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi oraz pucharami. Zespół jury wsparli policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Katowicach, a policyjna maskotka”Sznupek” kibicował i trzymał kciuki za wszystkich uczestniczących w turnieju przedszkolaków.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.06 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.15 MB)