Komenda Miejska Policji w Katowicach

Aktualności

Naucz mnie, kiedy mówić NIE!

Polecamy

Konkursy
stop agresji drogowej - jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania na drodze poinformuj nas - lista adresów e-mail komend wojewódzkich
infolinia dla bezdomnych, adresy ośrodków wsparcia, schronisk i noclegowni dla osób bezdomnych - strona internetowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
strona internetowa programu prewencyjnego "Nie reagujesz akceptujesz"
Przeciw seksturystyce - strona internetowa Fundacji Dzieci Niczyje
Bezpieczna Przystań - strona internetowa programu profilaktycznego dla seniorów
facebook
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. „Wyłącz przyspieszenie – włącz myślenie”

  „Wyłącz przyspieszenie – włącz myślenie” - pod takim hasłem katowiccy policjanci z wydziału prewencji oraz ruchu drogowego katowickiej komendy przeprowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne w strefie „Tempo 30” przy ul. Wita Stwosza. Mundurowi po raz kolejny starali się przypominać kierującym o obowiązującej w strefie dopuszczalnej prędkości do 30 km/h.

 2. Liga Narodów na Śląskim - utrudnienia w ruchu

  Dzisiaj na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędzie się mecze piłki nożnej w ramach rozgrywek Ligi Narodów. W związku z tym, należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego, tj. w ciągu DK-79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie). Wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

 3. Nosisz odblaski - świecisz przykładem

  Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom piesi. Najczęściej są małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Dlatego warto zaopatrzyć siebie w gadżety, które uczynią nas widocznymi. Wystarczy odblaskowy brelok, naklejka na ubranie lub plecak, czy opaska na rzepy. Niby niewiele, a może uratować życie.

 4. POLICJANCI ZABEZPIECZALI SILESIA MARATHON

  Ponad 150 policjantów z Katowic oraz jednostek ościennych czuwało nad bezpiecznym przebiegiem imprezy sportowej Silesia Marathon, która odbyła się w niedzielę Katowicach. Stróżów prawa wspierali strażnicy miejscy oraz kilkuset wolontariuszy. Dzięki ich zaangażowaniu impreza przebiegła spokojnie.

 5. SILESIA MARATHON - UTRUDNIENIA W RUCHU

  7 października 2018 roku odbędzie się SILESIA MARATHON. Jest to impreza angażująca sporą cześć miast, przez które przebiega trasa. Zawody organizowane są na terenie Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. W czasie biegu kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

 6. WAŻNE INFORMACJE DLA KIEROWCÓW

  Przypominamy, że od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Kierowcy nie muszą już posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC pojazdu. W przypadku kolizji możemy sami sprawdzić czy pojazd posiada polisę OC bez konieczności wzywania do tego policjantów.

 7. Działania "EDWARD" w Katowicach

  Policjanci z katowickiej drogówki włączyli się do akcji „EDWARD”, prowadzonej w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. W miejscach, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych, prowadzili kaskadowy pomiar prędkość. Mając na uwadze, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest prędkość, mundurowi wręczali kierowcom zapachowe zawieszki z hasłem „Zegar życia i śmierci” mające ostrzegać, aby kierowcy przestrzegali limitów prędkości i nie pozwolili mu „zatrzymać się za szybko"….

 8. TAURON SPEEDWAY EURO CHAMPIONSHIP - UTRUDNIENIA W RUCHU

  Już jutro na Stadionie Śląskim, odbędzie się Tauron Speedway Euro Championship. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego, tj. w ciągu DK-79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie). Wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

 9. Motocykliści pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego

  Policjanci komendy miejskiej w Katowicach, wspólnie z motocyklistami klubu „Moto Pistons Górny Śląsk” oraz Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego, przeprowadzili kolejną akcję „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” . Celem przeprowadzanych działań jest zwrócenie uwagi kierujących samochodami na bezpieczeństwo motocyklistów, którzy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

 10. Działania kontrolno – prewencyjne „TIR”

  W najbliższym czasie spodziewać się można większej liczby kontroli samochodów ciężarowych. Nadzór na tego typu pojazdami prowadzony będzie szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych czyli autostradach i drogach ekspresowych. Działania są skutkiem zaobserwowanych niewłaściwych zachowań kierowców „TIR – ów” na naszych drogach.