Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie 2017

Z promilami za kierownicą ciężarowej scanii

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzili dzisiaj akcję pod nazwą "Trzeźwość". Stróże prawa zatrzymali 6 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą był kierowca ciężarowej scanii, u którego w organizmie badanie trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu. 32-letni kierowca stracił już prawo jazdy, a grożą mu jeszcze 2 lata więzienia.

Działania, skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg, trwały w całym mieście w godz. od 4.00 do 9.00. Policyjne patrole od wczesnych godzin rannych dążyły do skontrolowania maksymalnej liczby kierowców, wykorzystując nowoczesne urządzenia pozwalające na poznanie wyników badania w ciągu kilku sekund. Działania "Trzeźwość" prowadzone są cyklicznie. Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

W czasie dzisiejszych działań policjanci drogówki zatrzymali 6 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. 4 zatrzymanych kierujących odpowie za przestępstwo, pozostali za wykroczenie. Najwyższą zawartość alkoholu miał w swoim organizmie kierowca ciężarowej scanii, zatrzymany przed 6.00 na ulicy Szopienickiej. Badanie wykazało u niego blisko promil alkoholu. 32-latek stracił już prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Pomimo cykliczności działań, nadal nie brakuje kierowców jeżdżących na "podwójnym gazie". Sporą grupę zatrzymanych nietrzeźwych stanowią kierowcy, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że na drugi dzień po wypiciu w organizmie znajduje się jeszcze alkohol.