Bezpieczeństwo pieszych 2017

Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy SOK

Policjanci katowickiej prewencji i drogówki, po raz kolejny już, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, przeprowadzili akcję ukierunkowaną na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Celem działań było podniesienie świadomości wśród kierowców oraz pieszych odnośnie zagrożeń wynikających z braku ostrożności w rejonie przejazdów kolejowych. Funkcjonariusze informowali, pouczali ale i karali za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów.

Akcja katowickich policjantów oraz funkcjonariuszy SOK prowadzona była wczoraj na ul. Le Ronda, przy strzeżonym przejeździe kolejowym. Dzięki współpracy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach z Regionalną Strażą Ochrony Kolei, funkcjonariusze mogli sprawnie wykrywać zagrożenia, przy użyciu mobilnej stacji monitoringu. 

Kierowcy samochodów, piesi, a także rowerzyści muszą mieć pełną świadomość zagrożenia, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z przejazdów kolejowych. Dlatego też katowiccy policjanci, przy wsparciu strażników ochrony kolei, informowali, dawali wskazówki, pouczali a nawet karali. Dzięki takim spotkaniom, zarówno kierowcy, jak i piesi, utwierdzili się w tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów na przejazdach kolejowych. W trakcie przeprowadzonej akcji, funkcjonariusze za prawidłowe pokonywanie przejazdu wręczali ulotki, odblaski oraz zapachowe zawieszki na lusterka samochodów. Na najmłodszych natomiast czekał Gustaw Pancernik, czyli pluszowa zabawka, przypominająca o prawidłowym przewożeniu dzieci w samochodzie. Policjanci nie byli jednak pobłażliwi dla tych, którzy zapomnieli o bezpieczeństwie własnym i innych. 24 osoby, w tym na dwoje niechronionych uczestników ruchu drogowego, zostało ukaranych mandatami.

Wiążemy nadzieję, iż działania, które zorganizowano w ramach programu MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” sprawią, iż przejazdy kolejowe będą bezpieczniejsze. 

  • bezpieczny przejazd
  • bezpieczny przejazd
  • bezpieczny przejazd
  • bezpieczny przejazd
  • bezpieczny przejazd
  • bezpieczny przejazd
  • bezpieczny przejazd