Bezpieczeństwo pieszych 2017

Daj przykład. Przechodź na zielonym!

Katowiccy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi pojawili się w centrum miasta z przesłaniem „Daj przykład. Przechodź na zielonym!”. Swoje słowa kierowali do pieszych, którzy w pośpiechu zapominają o własnych bezpieczeństwie i nie stosują się do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze przypominali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o przepisach i zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Ogromnym wsparciem w przeprowadzanej akcji okazały się maskotki, czyli „Sznupek” Policji oraz „Ryś” Straży Miejskiej.

„Daj przykład. Przechodź na zielonym!” to hasło przyświecało wczoraj akcji prowadzonej przy najczęściej uczęszczanych przejściach dla pieszych w centrum naszego miasta. Policjanci z wydziału prewencji oraz ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przy wsparciu dzielnicowego Komisariatu Policji VI oraz Straży Miejskiej pojawili się na przejściach dla pieszych przy ul. Stawowej, Mickiewicza oraz Skargi, aby porozmawiać z pieszymi. Funkcjonariuszom towarzyszyły maskotki „Sznupek” oraz „Ryś”, które wywoływały uśmiech na twarzach nie tylko dzieci ale również osób dorosłych. W czasie działań stróże prawa tłumaczyli pieszym, jak ważne dla nich i dla innych uczestników ruchu drogowego jest stosowanie się do obowiązujących przepisów. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych wręczali elementy odblaskowe, tj. opaski oraz kamizelki. Maskotki natomiast rozdawały cukierki, lizaki i przybijały piątki tym, którzy poprawnie korzystali z przejść dla pieszych. Nie obyło się również bez dużej ilości pamiątkowych zdjęć.

Mundurowi są wszędzie tam, gdzie szczególnie trzeba dbać o bezpieczeństwo pieszych, wspierają dobrą radą i wręczają elementy odblaskowe. Działania spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców Katowic. Wiążemy nadzieję, że zostaną w ich pamięci na długi czas a przekazane podarunki będą przypominały o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego. W myśl programu MSWiA, pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” będziemy pojawiać się w różnych częściach miasta Katowice.