Speed VII w strefie Tempo 30 - Bezpieczeństwo pieszych 2017 - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Bezpieczeństwo pieszych 2017

Speed VII w strefie Tempo 30

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, po raz kolejny pojawili się w strefach ograniczonej prędkości do 30 km/h. Przeprowadzone działania pn. „SPEED VII w strefie TEMPO 30” były reakcją na spostrzeżenia mieszkańców oraz członków Rady Społecznej przy Komendancie Miejskim Policji w Katowicach, w związku z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości w wyznaczonej strefie "TEMPO 30".

Należy pamiętać, że kontrole w strefie „Tempo 30” to przede wszystkim akcja profilaktyczno-edukacyjna. Podczas prowadzonych działań przypominaliśmy, że taka strefa istnieje, ponieważ z naszych obserwacji wynika, że zapomniało o tym wielu mieszkańców Katowic, jak i kierujących, którzy przyjeżdżają z innych miast. Kierowcy, którzy nieznacznie przekroczyli prędkość, otrzymali upomnienie. Każdy, kto pojechał jednak szybciej, nie mógł już liczyć na pobłażliwość stróżów prawa.

Katowiccy policjanci dokonywali kontroli prędkości na pięciu odcinkach ulic: Kościuszki, Moniuszki, Marii Skłodowskiej – Curie, Wita Stwosza oraz Szeligiewicza w Katowicach. Wszystkie należą do strefy „Tempo 30”. Funkcjonariusze egzekwowali prowadzenie pojazdów z dozwoloną prędkością, kontrolowali również stan trzeźwości, wyposażenie oraz wymagane uprawnienia do kierowania. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący czy pasażerowie nie korzystający z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, bądź nieprawidłowo przewożący dzieci. 

Podczas czwartkowych działań dopuszczalną prędkość przekroczyło 49 kierujących. Mandatami karnymi zostało ukaranych 45 kierujących, a 4 pouczono. 

Wierzymy, że popularna już akcja „SPEED”, wpłynie na bezpieczeństwo na drogach naszego miasta, szczególnie wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego, a częste wizyty policjantów z radarami przyczynią się do przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. Akcja odbyła się w ramach programu MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo".     

Ładowanie odtwarzacza...