Akcje katowickiej drogówki 2017

"Kaskada" - działania katowickiej drogówki

Wczoraj katowiccy policjanci prowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem "Kaskada". Policyjne patrole na terenie całego miasta sprawdzały stosowanie się przez kierujących do obowiązujących przepisów, w szczególności kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierowców. Głównym celem działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. Trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, straciło wczoraj swoje prawo jazdy.

Od godziny 6.00 na terenie miasta policjanci ruchu drogowego z katowickiej komendy kontrolowali kierowców pod kątem przestrzegania przepisów prawa. Podczas akcji policjanci wykorzystywali ręczne mierniki prędkości. Policjanci kontrolowali również stan trzeźwości kierujących. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci ujawnili 88 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości oraz jedno przestępstwo - kierowanie pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, straciło wczoraj swoje prawo jazdy. Akcja trwała do godziny 22.00. 

Nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków. Wczorajsze działania miały na celu zdyscyplinowanie kierowców i ograniczenie takich zdarzeń.  
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne.

Ładowanie odtwarzacza...