Zareagował - włamywacze zatrzymani - Nie reagujesz akceptujesz - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Nie reagujesz akceptujesz

Zareagował - włamywacze zatrzymani

W niedzielne popołudnie funkcjonariusze katowickiego oddziału prewencji zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na parkingu wybili szybę w samochodzie i ukradli sprzęt elektroniczny o wartości blisko 3600zł. Sprawcom grozi nawet 10 lat więzienia.

W niedzielne popołudnie funkcjonariusze katowickiego oddziału prewencji zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na parkingu wybili szybę w samochodzie i ukradli sprzęt elektroniczny o wartości blisko 3600zł. Sprawcom grozi kara nawet 10 lat  więzienia.
Do zdarzenia doszło w centrum Katowic w godzinach popołudniowych. Policjanci III Kompanii Prewencji otrzymali od anonimowego świadka informację, że dwóch młodych mężczyzn wybiło szybę w zaparkowanym Oplu i wyciągnęło z niego torbę, w której prawopodobnie znajdował się laptop. Świadek szczegółowo opisał wygląd sprawców i wskazał kierunek , w którym się oddalili. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzn. Do akcji zaangażowano psa tropiącego, a ten z kolei wskazał jedną z klatek schodowych. Policjanci sprawdzili wskazaną klatkę i stwierdzili, że sprawcy mogą ukrywać się w jednym z mieszkań. Rozpoczęli obserwację. Po pewnym czasie zauważyli wychodzącą kobietę. Przedstawili jej rysopis z pytaniem czy nie widziała osób odpowiadajacych mu, a ta ku ich zaskoczeniu stwierdziła, że jednym z nich jest jej 19 letni syn. Co więcej, wraz z drugim sprawcą przebywają w jej mieszkaniu. Mundurowi natychmiast zatrzymali włamywaczy. Znaleźli przy nich torbę wraz z laptopem oraz tablet . Wartość znalezionych przedmotów oszacowano 3600 złotych. Zatrzymanym grozi nawet 10 lat  więzienia.