Nie reagujesz akceptujesz

Przez balkon włamywali się do mieszkań

Policjanci z Komisariatu IV zatrzymali trzech złodziei w wieku 11,14 i 21 lat, którzy przez balkony włamywali się do mieszkań.Zatrzymanie nastąpiło dzięki informacji od mieszkanki ulicy Kolibrów, która zaregowała na włamanie do mieszkania swoich sąsiadów.

Policjanci z Komisariatu IV zatrzymali trzech złodziei w wieku 11,14 i 21 lat, którzy przez balkony włamywali się do mieszkań. Najczęściej w ich torbach znikały: laptopy, telefony komórkowe i mniejszych gawarytów sprzęt rtv. Zatrzymanie nastąpiło dzięki informacji od mieszkanki ulicy Kolibrów, która zaregowała na włamanie do mieszkania swoich sąsiadów.
Policjanci otrzymali zgłoszenie o chłopcu, który próbuje zejść z balkonu mieszkania usytuowanego na czwartym piętrze. W zgłoszeniu była również informacja o drugim złodzieju, który pod balkonami miał stać na czatach. Funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Na balkonie zatrzymali małego chłopca. Przestraszony 11-latek powiedział, że włamał się do mieszkania razem ze swoim kolegą, któremu udało się po balkonach zejść z łupem na dół i uciec.
Kilka dni później w rękach policjantów z czwórki byli jego dwaj współnicy: 14 i 21 latek. Funkcjonariusze udowodnili im dokonanie szęściu przestępstw. Scenariusz każdego z nich był zawsze taki sam. Nieletni po balkonach dostawali się do mieszkań. Wypychali okna lub wykorzystywali, że są one otwarte, a 21-latek stał na czatach. Najczęściej w ich torbach znikały: laptopy, telefony komórkowe i mniejszych gawarytów sprzęt rtv. Właściciele mieszkań oszacowali straty na łączną kwotę 5000 złotych. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać.