Nie reagujesz akceptujesz

Zatrzymani złodzieje trakcji kolejowej

Trzech mężczyzn kradnących elementy kolejowej infrastruktury zatrzymali policjanci z Komisariatu VII i funkcjonariusze SOK podczas wspólnej akcji na szlaku kolejowym w rejonie ulicy Pukowca. Złodzieje ukradli prawie 300 metrów trakcji elektycznej.

Trzech mężczyzn kradnących elementy kolejowej infrastruktury zatrzymali policjanci z Komisariatu VII i funkcjonariusze SOK podczas wspólnej akcji na szlaku kolejowym w rejonie ulicy Pukowca. Złodzieje ukradli prawie 300 metrów kolejowej trakcji elektycznej o wartości 6000 złotych. Przestępcze trio trafiło do policyjnego aresztu. Każdemu z nich grozi pięcioletni pobyt w więzieniu. Zaistniałe zdarzenie, to właściwia reakcja świadka. Jest ona odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz".
Perspektywą pięciu lat więzienia zakończyła się dla mieszkańca Chorzowa i dwóch mieszkańców Legnicy wycieczka do Katowic. Wczoraj około 22.00 policjanci otrzymali informację o grasujących na szlaku kolejowym w rejonie ulicy Pukowca złodziejach. Stróże prawa wkroczyli do akcji. Do działań włączyli się funkcjonariusze z grupy interwencyjnej SOK. Na ich widok przestępcy porzucili odcięty przewód elektryczny i zaczęli uciekać. Zostali zatrzymani po krótkim pościgu. Zatrzymani mają 20, 28 i 38 lat. Jeden z nich pochodzi z Chorzowa, a dwóch pozostałych z Legnicy. Wszyscy byli już w przeszłości karani za różne przestęsptwa kryminalne. Jeden z nich "założył" sobie nawet kartotekę w Holandii gdzie został zatrzymany za oszustwa i kradzieże. Zaistniałe zdarzenie, to właściwia reakcja świadka. Jest ona odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz".