Zareagowali - kieszonkowiec zatrzymany - Nie reagujesz akceptujesz - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Nie reagujesz akceptujesz

Zareagowali - kieszonkowiec zatrzymany

Policjanci z Komisariatu VI zatrzymali 41-letniego kieszonkowca. Złodziej dwukrotnie próbował okraść kobietę. Zauważyli to pracownicy punktu gastronomicznego w katowickiej galerii. Ich reakcja i szybkie poinformowanie patrolu zakończy się na kieszonkowca czteromiesięcznym pobytem za kratkami.

39-letnia mieszkanka Rybnika przebywała w lokalu gastronomicznym w katowickiej galerii. Jej zawieszoną na oparciu torebkę upatrzył sobie złodziej. Niezauważony usiadł w jej pobliżu. W pewnym momencie ręką sięgnął do torebki. Próba kradzieżyportfela nie powiodła się. Spróbował jeszcze raz. Zauważyli to pracownicy baru, którzy natychmiast poinformowali policyjny patrol. 41-latek został zatrzymany. Jest dobrze znany funkcjonariuszom z szóstki. W przeszłości zatrzymywany był za okradanie podróżnych w pociągach, autobusach i tramwajach. Przyznał się do próby kradzieży.

Jak ustrzec się przed złodziejami:

  • Nigdy nie nośmy portfela w tylnej kieszeni spodni. Kobiety torebkę powinny zawsze trzymać przed sobą.
  • Jeśli siadamy w restauracji lub barze, nigdy nie zawieszajmy torebki na oparciu krzesła.
  •  Kiedy płacimy, zawsze wyjmujmy z portfela tylko tyle pieniędzy, ile potrzebujemy. Nigdy nie pokazujmy, że mamy przy sobie dużą sumę.
  • Bądźmy szczególnie ostrożni w miejscach, gdzie jest dużo ludzi. Kieszonkowcy często stosują metodę sztucznego tłoku.
  • Jeśli mamy wrażenie, że ktoś za nami chodzi lub obserwuje, podejdźmy do policjanta, strażnika miejskiego lub  ochroniarza w centrum handlowym i powiedzmy mu o tym.