Nie reagujesz akceptujesz

Ukradli skrzynkę piwa. Zostali zatrzymani przez świadków zdarzenia.

W ręce policjantów z Komisariatu II wpadło trzech mężczyzn, którzy w sklepie ukradli skrzynkę piwa i w celu utrzymania się w jej posiadaniu użyli przemocy wobec interweniującej ekspedientki. Dwóch bandytów zatrzymali świadkowie, którzy zareagowali na krzyk sprzedawczyni, trzeciego kilka minut po zderzeniu zatrzymali policyjni wywiadowcy. Naszym bohaterom gratulujemy obywatelskiej postawy.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 20 na ulicy Agnieszki. Do sklepu spożywczego weszło trzech mężczyzn. Dwóch zablokowało drzwi, a trzeci podszedł do skrzynek z piwem i zabrał jedą z nich. Kradzież próbowała udaremnić 38-letnia ekspedientka, która została uderzona przez jednego z bandytów. Po wyjściu ze sklepu mężczyźni zaczęli uciekać. Dwaj świadkowie, którzy zareagowali na krzyk sprzedawczyni ruszyli w pogoń za złodziejami. Zatrzymali dwóch. Mężczyzna, który uciekał ze skrzynką piwa przewrócił się, większość butelek rozbiła się na ulicy. W międzyczasie została wezwana policja. Wywiadowcy zatrzymali trzeciego złodzieja. Zatrzymani to mieszkańcy Katowic w wieku 20,24, i 25 lat. Wszyscy odpowiedzą za kradzież robójniczą. Każemu z podejrzanych grozi dziesięcioletni pobyt w więzieniu.

Naszym bohaterom gratulujemy wyjątkowego zaangażowania i profesjonalizmu w działaniu. Postawa, którą zaprezentowaliście stanowi powód do dumy. Panów postępowanie zasługuje na słowa uznania i szacunek. Mamy wielką nadzieję, że Panów zachowanie i postawa będzie wzorem i motywatorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia. Łącząc wyrazy szacunku, życzymy Panom pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.