Ukradł torebkę, uciekał rowerem - Nie reagujesz akceptujesz - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Nie reagujesz akceptujesz

Ukradł torebkę, uciekał rowerem

Zaledwie kilka chwil cieszył się swoją zdobyczą 35-latek, który ukradł torebkę mieszkance Katowic. Idący ulicą mężczyzna, słysząc wołanie o pomoc kobiety, ruszył w pościg za złodziejem i odzyskał skradzioną torebkę. Dzięki jego szybkiej reakcji złodziej trafił w ręce policjantów z Komisariatu II

Do zdarzenia doszło na ulicy Ściegiennego. Przejeżdżający na rowerze mężczyzna wyrwał 46-letniej mieszkance Katowic  trzymaną w ręku torebkę. Kobieta zaczęła wzywać pomocy. Jej krzyki usłyszał idący chodnikiem mężczyzna. Ruszył w pościg za złodziejem. Dogonił go i zatrzymał. 35-latek od razu oddał skradzioną kobiecie  torebkę, w której były dokumenty i pieniądze. Nasz bohater przekazał sprawcę w ręce przybyłych na miejsce policjantów z Komisariatu II.  Zatrzymanemu 35-latkowi grozi pięć lat więzienia.

Naszemu bohaterowi gratulujemy zaangażowania, profesjonalizmu w działaniu, a w szczególności godnej podziwu odwagi, która powinna stanowić wzór dla wszystkich. Postawa, którą Pan zaprezentował zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek.