Nie reagujesz akceptujesz

Pijana matka przewróciła się na swoje dziecko. Zareagowali młodzi ludzie

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali 44-letnią kobietę, która mając w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu opiekowała się dzieckiem. Kobieta usłyszała już zarzut narażenia swojej 4-letniej córki na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub nawet życia. Za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialnej matce grozi 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na ulicy Katowickiej. Na numer 997 zadzwonili młodzi ludzie, którzy widzieli kobietę, która na chodniku przewróciła się na dziecko. Oficer dyżurny, nwysłał policjantów z oddziału prewencji. Mieszkanka Katowic miała kłopoty z utrzymaniem się na nogach, a kontakt był z nią utrudniony. Okazało się, że  jest pijana. W jej organiźmie stwierdzono prawie 3,5 promila alkoholu. 44-latka trafiła do izby wytrzeźwień, a jej 4-letnia córeczka, z lekkim stłuczeniem czoła do szpitala. Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci z Komisariatu II, którzy zajmują się sprawą przedstawili kobiecie zarzut narażenia swoj córki na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub nawet życia. Nieodpowiedzialnej matce, za sprawowanie opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości, grozi pięcioletni pobyt w więzieniu.Prokurator zastosował wobec niej policyjny dozór.
Młodym ludziom, którzy zareagowali i nie przeszli obojętnie obok pijanej kobiety, która opiekowała się dzieckiem dziękujemy za ich postawę i przekazaną informację.