Nie reagujesz akceptujesz

Wyśledzili złodziei i pomogli ich złapać

W ręce policjantów z Komisariatu IV wpadła dwójka złodziei, którzy na ulicy Rzepakowej zerwali z szyi 80-letniej kobiety złoty łańcuszek. Ich zatrzymanie to efekt zaangażowania, profesjonalizmu w działaniu, a w szczególności godnej podziwu odwagi, którą zaprezentowali nieznana kobieta (kierowca samochodu osobowego) oraz Pan Mateusz - mieszkaniec Katowic.

Do zdarzenia doszło na ulicy Rzepakowej. Do 80-letniej mieszkanki Katowic podbiegło dwoje młodych ludzi - dziewczyna i chłopak. Zerwali jej z szyi złoty łańcuszek i uciekli. Starsza Pani nie dała za wygraną. Zatrzymała jadący samochód osobowy i poprosiła kierującą nim kobietę o pomoc. Po chwili obie panie jechały za złodziejami. Gdy przyjechały na ulicę Drozdów, pokrzywdzona wysiadła z auta i poprosiła o pomoc kierowcę peugota 208. Pan Mateusz ruszył w pościg. Zajechał drogę uciekającej dwójce złodziei, wyskoczył z auta i zatrzymał 16-letnią dziewczynę. Chłopakowi udało się uciec. 18-latek został zatrzymany wczoraj popołudniu przez policjantów z Komisariatu IV.

Gratulujemy Państwu wyjątkowego zaangażowania, profesjonalizmu w działaniu, a w szczególności godnej podziwu odwagi, która powinna stanowić wzór dla wszystkich. Postawa, którą Państwo zaprezentowali stanowi powód do dumy.  Mamy  wielką nadzieję, że Państwa zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem i motywatorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia. Łącząc wyrazy szacunku, życzymy Państwu pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.