Kieszonkowcy w potrzasku - Nie reagujesz akceptujesz - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Nie reagujesz akceptujesz

Kieszonkowcy w potrzasku

Katowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w tramwaju okradli 17-latkę. Całe zdarzenie obserwował świadek, który poinformował policję o kradzieży. Zatrzymani złodzieje znani są stróżom prawa. Obaj wielokrotnie zatrzymywani byli za okradanie podróżnych.

Kieszonkowcy podeszli  do młodej kobiety Wykorzystującjej  nieuwagę ukradli jej z torebki portfel. Gdy dziewczyna wyszła z tramwaju, kieszonkowcy zaczęli dzielić  pomiędzy siebie znalezione w porfelu pieniądze. Zauważył to pasażer, który od razu zadzwonił na policję. Gdy złodzieje zorientowali się, że zostali zdemaskowani, wyrzucili portfel przez okno. Po kilku minutach, w kajdankach na rękach byli już w drodze na komisariat.  Poszkodowana nastolatka zgłosiła się  do jednostki policji. Tam czekała już na nią informacja o zatrzymaniu złodziei i odzyskaniu skradzionego portfela, pieniędzy i dokumentów. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Katowic w wieku 52 i 56 lat. Obaj już wielokrotnie zatrzymywani byli za okradanie podróżnych w tramwajach, autobusach i pociągach. Teraz policjanci z Komisariatu II, którzy prowadzą postępowanie sprawdzają czy podejrzani mają na swoim koncie inne tego typu kradzieże.
Zachowanie i postawa pasażera w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia jest wzorem do naśladowania. Niech będzie motywatorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać. Łącząc wyrazy szacunku, życzymy pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.
 

NIE REAGUJESZ - AKCEPTUJESZ