Nie reagujesz akceptujesz

Nie zaakceptowała - zareagowała - pijany kierowca ciężarówki zatrzymany

39-letni kierowca ciężarowego mana po zatrzymaniu przez policjantów z Komisariatu VII w Katowicach wydmuchał prawie 2,5 promila. Funkcjonariusze namierzyli go dzięki informacji przekazanej przez kobietę, która widziała, jak pijany mężczyzna wsiada za kierownicę auta. Reakcja na zagrożenie dla innych uczestników ruchu stwarzane przez pijanego kierowcę jest przejawem braku akceptacji dla tego typu zachowań i takiej reakcji Pani gratulujemy!

Prawdopodobnie dużo nie brakowało, a w niedzielę około 17.00 mogłoby dojść do tragedii na drodze. Zapobiegła jej kobieta, która widząc jak pijany mężczyzna wsiada za kierownicę ciężarowego mana i odjeżdża ze stacji benzynowej przy ulicy Bocheńskiego powiadomiła policjantów. Stróże prawa natychmiast wkroczyli do akcji, a "pijana ciężarówka" została zatrzymana po przejechaniu kilkuset metrów.
Badanie stanu trzeźwości wykazało u 39-letniego kierowcy z Katowic prawie 2,5 promila alkoholu w organiźmie. Kobiecie, która chce zachować anonimowość, gratulujemy reakcji na zagrożenie, które mógł spowodować pijany kierowca

Warto więc przypomnieć, że zgodnie z polskim prawem, jazda samochodem pod wpływem alkoholu jest przestępstwem za które oprócz utraty prawa jazdy, czy grzywny, grozi nawet do dwóch lat więzienia. Kara może być tym bardziej dotkliwa, gdy ktoś popełnia takie przestępstwo kolejny raz.