Nie reagujesz akceptujesz

Zareagował - policjanci zatrzymali uczestników bójki

Zarzut udziału w bójce usłyszało czterech mężczyzn, których zatrzymali policjanci z Komisariatu III i katowickiego oddziału prewencji. Sprawcy w wieku od 27 do 40 lat pobili się na klatce schodowej budynku przy ulicy Panewnickiej. Jeden z uczestników bójki został zraniony nożem.

W piątek około 11. 00 do katowickiej komendy policji dzwoni mieszkaniec Katowic i informuje dyżurującego funkcjonariusza o bójce w jednym z budynków przy ulicy Panewnickiej. Na miejsce kierowane są policyjne patrole. Pod wskazanym adresem mundurowi zatrzymaują czterech mężczyzn. Jeden z nich ma obrażenia i zakrwawioną odzież. Trzech sprawców trafia do policyjnego aresztu, a czwarty z raną kłutą i ciętą przedramienia do szpitala.
W trakcie przesłuchań okazało się, że 35-latek wracając do domu zobaczył stojących na klatce schodowej trzech znajomych. Przypomniał sobie, że jednen z nich były mu winien 10 złotych. Postanowił odebrać je siłą. Pokonany przez trzech rywali wrócił do domu. Z szuflady wyjął dwa noże i po raz drugi przystąpił do odzykania swoich 10 złotych. W czasie starcia, nożem zranił w ramię 27-latka.
Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w bójce. Każdemu z nich grozi do 3 lat więzienia. Czwartemu, który z nożem rzucił się na rywali i jednego z nich zranił nawet 8.