Bezpieczny powrót z dyskoteki - Nie reagujesz akceptujesz - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Nie reagujesz akceptujesz

Bezpieczny powrót z dyskoteki

Policjanci z katowickiej drogówki przeprowadzili akcję o kryptonimie "Trzeźwość - bezpieczny powrót z dyskoteki". Skontrolowano prawie 1000 kierujących. 11 było pijanych. Do zatrzymania trzech kierowców przyczyniły się informacje od mieszkańców.

W weekendową akcję zaangażowano kilkudziesięciu policjantów drogówki. Funkcjonariusze patrolowali m.in.  okolice najpopularniejszych katowickich klubów i dyskotek. Na drogach Katowic sprawdziliśmy prawie 1000 kierujących, z czego 11 prowadziło auto pod wpływem alkoholu. 7 odpowie za przestępstwo prowadzenia auta na podwójnym gazie, a 4 za wykroczenie. Rekordzista miał w organiźmie ponad 2,5  promila alkoholu. Kierował fiatem seicento. Został zatrzymany na ulicy Jagielońskiej.
Do zatrzymania trzech kierowców przyczyniły się informacje od mieszkańców. Na ulicy Kruczej zatrzymano 59-latka, który z wynikiem ponad 2 promili alkoholu w organiźmie kierował skodą felicją. Nieodpowiedzialny mężczyzna jechał razem ze swoimi dwiema wnuczkami. Na ulicy Gdańskiej zatrzymano 57-latka, który w stanie nietrzeźwym spowodował kolizję. Odjeżdżając uderzył w zaparkowanego hyundaya. Na ulicy Szczecińskiej zatrzymano 24-letniego mieszkańca Bytomia, który mają w organiźmie prawie 2 promile alkoholu kierował samochodem marki Audi 80. Za przekazane informacje, które doprowadziły do wyeliminowania z ruchu pijanych kierowców dziękujemy.