"Bezpieczna Przystań" - program profilaktyczny dla seniorów

Policjanci spotkali się z seniorami i ich wnukami

Katowiccy policjanci w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczna Przystań”wraz z Fundacją „Podaruj Nadzieję” zorganizowali po raz drugi dla seniorów nietypowe spotkanie integrujące pokolenia. W spotkaniu z policjantami uczestniczyli seniorzy ze Stowarzyszenia Kolonia Mościckiego wraz ze swoimi wnukami. Razem dyskutowali o bezpieczeństwie seniorów.

Spotkanie odbyło się w Szkole „Omega” w Katowicach przy ul. Gliwickiej 276, gdzie chętnie spotykają się w każdy poniedziałek seniorzy ze Stowarzyszenia Kolonia Mościckiego na wspólnych rozmowach. Członkowie stowarzyszenia z wielką radością przyjęli zaproszenie do wzięcia udziału w „Akademii Bezpiecznego Seniora” organizowanej przez katowickich policjantów. W spotkaniu uczestniczyła policjanta z katowickiej komendy sierż. sztab. Agnieszka Krzysztofik oraz dzielnicowi z „siódemki” asp. sztab. Marcin Kluba i asp. Adam Wszelaki. Policjanci w przystępny sposób przedstawili seniorom w jaki sposób należy dbać o własne bezpieczeństwo m.in.: będąc w domu, poruszając się ulicami miasta, będąc w sklepie, na poczcie czy przy bankomacie oraz korzystając z telefonu. Seniorzy na spotkanie przyszli w towarzystwie swoich wnuków. W czasie rozmowy o bezpieczeństwie z policjantami Fundacja „Podaruj Nadzieję” przygotowała dla seniorów i ich wnucząt ciekawe zadanie integrujące... wspólne przygotowanie kolorowych i pachnących świeczek. Seniorzy podczas spotkania pokazali swoim wnukom, że warto razem usiąść przy stole i rozmawiać o swoich doświadczeniach, bezpiecznym zachowaniu.   Młode pokolenie uczestniczące w spotkaniu teraz już wie, że ich babciom i dziadkom potrzebna jest ich pomoc w codziennych czynnościach, wspólna rozmowa oraz troska o ich bezpieczeństwo.

Dziękujemy Fundacji „Podaruj Nadzieję” za wspólne przeprowadzenie działań, które zrealizowane zostały w ramach projektu dofinansowanego z programu „Decydujesz, pomagamy”.

Powyższe działania wpisują się w kampanię społeczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.