"Bezpieczna Przystań" - program profilaktyczny dla seniorów

Konkurs dla katowickich seniorów. Czy znają podstawowe zasady bezpieczeństwa?

Rusza kolejna edycja konkursu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa dla seniorów. Jest to kolejny element programu edukacyjno-profilaktycznego pn. „Bezpieczn@ przystań”. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Katowic, którzy są seniorami (ukończyli 65. rok życia). Do wygrania są czujniki tlenku węgla, parasole przeciwdeszczowe i torby ekologiczne z elementami odblaskowymi oraz naramienne opaski odblaskowe.

Organizatorem  konkursu jest Komenda Miejska Policji w Katowicach jako koordynator programu edukacyjno-profilaktycznego „Bezpieczna Przystań” wspólnie z partnerami projektu: Komendą Miejską Straży Pożarnej w Katowicach i Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Katowicach. Konkurs wiedzy ma na celu zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa, kształtowanie bezpiecznych postaw oraz nagłaśnianie problematyki zagrożeń zatruciami tlenkiem węgla.

Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy wszystkich seniorów – w wieku 65+, mieszkańców Katowic. Konkurs przeprowadzany jest w postaci quizu wiedzy z pytaniami dotyczącymi podstawowych zasad bezpiecznych zachowań, opublikowanego na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. W trakcie konkursu należy wykazać się znajomością informacji dotyczących bezpiecznych zachowań, przekazywanych podczas spotkań profilaktycznych oraz publikowanych na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. 
Na laureatów konkursu czekają nagrody. Do wygrania jest 10 zestawów z gadżetami podnoszącymi bezpieczeństwo osobiste, zawierających czujnik tlenku węgla, parasol przeciwdeszczowy z elementem odblaskowym, torbę ekologiczną z elementem odblaskowym oraz naramienną opaskę odblaskową. Zwycięzcami konkursu zostanie 10 pierwszych osób, które spełniają kryteria formalne w zakresie wieku i miejsca zamieszkania oraz prawidłowo, udzielą odpowiedzi na wszystkie zawarte w quizie wiedzy pytania.

Konkurs prowadzony jest w okresie od 10 stycznia do 31 stycznia 2017 roku, na stronie Internetowej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. 

Odpowiedzi należy wysłać drogą elektroniczną  na adres bezpieczna.przystan@wp.pl, a w tytule wiadomości wpisać: „Bezpieczn@ Przystań”. Nagrodzonych  zostanie 10 osób, które jako pierwsze prawidłowo udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.  W mailu należy także podać imię i nazwisko, wiek, numer telefonu oraz miejsce zamieszkania.

Poniżej zamieszczamy poradniki o bezpieczeństwie, regulamin konkursu oraz pytania konkursowe.

Wszystkich seniorów zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.