"Bezpieczna Przystań" - program profilaktyczny dla seniorów

Spotkanie z seniorami na Osiedlu Paderewskiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach podejmują szereg działań w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa osób starszych. W klubie seniora na Osiedlu Paderewskiego w Katowicach rozmawialiśmy o bezpieczeństwie. Ta niezwykle istotna problematyka bezpieczeństwa, dotyczy niemal sześćdziesięciu tysięcy seniorów żyjących w Katowicach.

W ramach programu policjanci zapraszają seniorów na spotkania edukacyjno-profilaktyczne. Spotkania te odbywają się w klubach seniora, przy parafiach oraz w poszczególnych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. W tych ostatnich czekają na seniorów także ulotki i zakładki do książek, które maja przypominać jak nie dać złowić się metodą na wnuczka. Jak bezpiecznie zachować się w domu, na ulicy, w sklepie czy przy bankomacie, w środkach komunikacji miejskiej? O czym należy pamiętać zawierając umowę pożyczki czy kredytu?. Jak bezpiecznie lokować swoje oszczędności? Jak być widocznym i bezpiecznie poruszać się po drodze? Na te i szereg innych pytań dotyczących bezpiecznych zachowań odpowiadają policjanci w trakcie organizowanych spotkań z seniorami, wyposażają uczestników w alarmy osobiste, parasole i torby z elementami odblaskowymi. Ponadto policjanci przygotowali dla wszystkich seniorów niespodziankę – quiz wiedzy i krzyżówki
o bezpieczeństwie.

W celu upowszechniania informacji profilaktycznych policjanci utworzyli stronę internetową dedykowaną seniorom. Do zapoznania się z nimi zapraszamy nie tylko osoby starsze, ale wszystkich którym dobro i bezpieczeństwo seniorów leży na sercu.

Strona internetowa programu"Bezpieczn@ Przystań"