"Bezpieczna Przystań" - program profilaktyczny dla seniorów

Seniorzy kontra fałszywi wnuczkowie - 6:0

Wczoraj w ciągu kilku godzin doszło do sześciu prób oszustw na szkodę starszych mieszkańców Katowic. W każdym z tych przypadków oszuści podawali się za członka rodziny. Żadna z osób nie dała się jednak oszukać. Oszuści chcieli wyłudzić łącznie 260 tysięcy złotych.

Tylko w przeciągu kilku godzin oszuści usiłowali oszukać sześciu mieszkańców Katowic. Dzwoniący na numery stacjonarne oszuści podawali się za członków rodzin, którzy pilnie potrzebowali pieniędzy. Jednak uświadomieni wcześniejszymi apelami policyjnymi seniorzy dość szybko zweryfikowały podawane informacje przez oszustów, nie dały się okraść. Taka postawa zasługuje na pochwałę i świadczy o coraz większej świadomości i ostrożności mieszkańców Katowic. Oszuści chcieli wyłudzić łącznie 260 tysięcy złotych.

Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że nie jest to członek rodziny, czy prawdziwy funkcjonariusz tylko oszust lub w chwili, gdy telefonująca osoba postępuje w podany powyżej sposób PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI.

BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant! jak nie dać się oszukać...