Katowiccy policjanci wspierają akcję dla Wojtusia - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Katowiccy policjanci wspierają akcję dla Wojtusia

Data publikacji 08.06.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach włączyli się w akcję wspierającą chłopca chorego na SMA #GaszynChallenge, przyjęli wezwanie do pomocy z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach, zrobili po 10 pompek, wsparli zbiórkę dla chłopca i do dalszej pomocy nominowali: WRD KMP Zabrze, KAP Gliwice i UM Katowice.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach otrzymali nominację od policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej
Policji w Katowicach. Wyzwanie zainicjowane zostało przez strażaków z Gaszyna, a jego zasady są bardzo proste. Wystarczy zrobić 10 pompek, a także wspomóc minimalną kwotą 5 złotych zbiórkę dla chłopca. Akcję można wesprzeć również bez fizycznego udziału, wtedy jednak minimalna kwota wpłaty to 10 zł. Ukończone wyzwanie upoważnia do nominowania trzech kolejnych podmiotów, które w przeciągu 48 godzin wykonają zadanie. Akcja ma na celu przede wszystkim wsparcie kosztownego leczenia małego mieszkańca Galewic, ale także promocję zdrowego stylu życia.

zdjęcie kolorowe: mały Wojtek dla którego policjanci zbierają pieniądze w ramach #GaszynChallange

Wykonaniem części fizycznej zajęli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, a w zbiórkę pieniędzy włączyli się wszyscy funkcjonariusze jednostki.

Do dalszej pomocy nominowali zostali: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, Komisariat Autostradowy Policji w Gliwicach i Urząd Miasta Katowice.

Wierzymy, że uda się zebrać potrzebną kwotę, dzięki której uda się zrealizować leczenie chłopca!

W pomoc może włączyć się każdy. Do zebrania potrzebnej kwoty pozostało już naprawdę niewiele.

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR1CB5jQic2m7tYGugdrWLcbLpX4jm2xQI4IDbx-B6BU1hUw6V1yKK0TBfg

https://www.siepomaga.pl/wojtus