Podziękowania dla funkcjonariuszy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Podziękowania dla funkcjonariuszy

Codzienna służba, prócz różnego rodzaju zagrożeń, niebezpieczeństw i nieprzewidzianych zdarzeń, niesie za sobą również te miłe sytuacje i chwile, kiedy funkcjonariusze mogą czuć dumę i dużą satysfakcję z wykonywanego zawodu. Jeszcze przyjemniej jest w momencie, kiedy takie podziękowania za zaangażowanie i działania funkcjonariuszy spływają od osób, którym policjanci pomogli . Takie podziękowanie w ostatnim czasie trafiły na ręce Komendantów Komisariatu III i IV oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej Komendy.

Do Komisariatu Policji III w Katowicach wpłynęły podziękowania jednej z mieszkanek Katowic. Adresatem podziękowań byli st. asp. Maciej Madej, sierż. Bartłomiej Skrouba. Kobieta w swojej korespondencji podkreśliła zaangażowanie funkcjonariuszy oraz jak to ujęła sprawność działania. Działania podjęte przez policjantów skutkowały zatrzymaniem złodzieja, a wszystkie skradzione przedmioty w stanie trafiły ponownie w ręce poszkodowanej. 

Inny rodzaj podziękowań trafił z kolei do Komendanta Komisariatu IV w Katowicach. Tym razem Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 48 im. Juliusza Ligonia, złożyła podziękowania za całoroczne wspieranie działań, duże zaangażowanie oraz współpracę w zakończonym roku szkolnym. Szczególne podziękowania przypadły dzielnicowemu mł. asp. Rafałowi Płatkowi. Dyrekcja placówki oświatowej podkreśliła i doceniła duże zaangażowanie dzielnicowego, dzięki któremu udało się zrealizować wiele wspólnych przedsięwzięć adresowanych do uczniów. 

Za pomoc, opanowanie w niecodziennej sytuacji i zaangażowanie podziękowania przypadły policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego. St. post Dariusz Chudek i post. Dawid Figzał 14 czerwca 2019 roku ok. godz. 2.30 pomogli przyszłym rodzicom dotrzeć sprawnie i bezpiecznie wprost na "porodówkę" ligockiego szpitala. Jak wskazał w swoich podziękowaniach świeżo upieczony ojciec, policjanci bez wahania podjęli eskortę i pomogli bezpiecznie dotrzeć do szpitala kobiecie, której rozpoczęła się akcja porodowa. Autor podziękowań podkreślił profesjonalizm, wrażliwość i zaangażowanie ukierunkowane na pomoc drugiemu człowiekowi.

Powyższe przykłady to tylko część podziękowań, z którymi zwracają się do Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach oraz Komendantów Komisariatów mieszkańcy nie tylko Katowic. Taki sposób wyrażenia swojego zadowolenia i podkreślenia zaangażowania i profesjonalizmu w realizacji swoich zadań jest bardzo miłym dodatkiem do codziennej, często trudnej służby którą pełnią policjanci na terenie nie tylko Katowic ale też całego kraju.