Wiadomości

Spotkanie policjantów z seniorami z katowickiego Zawodzia

Katowiccy policjanci wspólnie z seniorami z dzielnicy Zawodzie, członkami Stowarzyszenia „Mocni Razem” spotkali się aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas spotkania dzielnicowi radzili, jak należy postępować aby nie paść ofiarą przestępstwa. Ponadto seniorzy wraz z policjantami rozwieszali plakaty z ostrzeżeniem przed oszustami wyłudzającymi pieniądze przez telefon.

W ramach programu profilaktycznego dla seniorów „Bezpieczna Przystań” odbyło się spotkanie z seniorami z dzielnicy Zawodzie. Seniorzy, którzy licznie przybyli do „Klubu13” przy ul. Racławickiej 13 mieli okazję porozmawiać o bezpieczeństwie z koordynatorką programu sierż. szt. Agnieszką Krzysztofik z katowickiej komendy oraz dzielnicowymi asp. Tomaszem Bąk i st. sierż. Łukaszem Kloc z piątego komisariatu. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Rady Seniorów Miasta Katowice z panią prezes na czele – Janiną Piwowarczyk. Uczestnicy spotkania otrzymali wiele wskazówek, jak uchronić się przed oszustami wyłudzającymi przez telefon pieniądze, przed oszustwami na pokazach oraz przed kradzieżami w domu, na ulicy czy w sklepie. Ponadto policjanci wyposażyli seniorów w informatory zawierające zbiór najważniejszych zasad bezpieczeństwa oraz odblaski.

Następnie seniorzy wraz z policjantami umieścili na drzwiach wejściowych do budynków mieszkalnych plakaty z ostrzeżeniem przed oszustami. W ten sposób chcemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców dzielnicy aby wspólnie zadbać o bezpieczeństwo seniorów.

Dodatkowo dzięki współpracy z „Katowicką Spółdzielnią Mieszkaniową” blisko 500 plakatów zostanie umieszczone na tablicach ogłoszeń w pozostałych budynkach administrowanych przez 17 administracji w różnych dzielnicach Katowic. Celem akcji jest dotarcie do wszystkich mieszkańców miasta z ostrzeżeniem o niebezpieczeństwach jakie mogą czyhać na seniorów, by nie padli ofiarą przestępców.

  • Na zdjęciu widać policjantów którzy opowiadają o bezpieczeństwie zebranym w klubie seniorom
  • Na zdjęciu widać policjantkę jak mówi a seniorzy siedzą i słuchają
  • Na zdjęciu widać dzielnicowego jak stoi i rozmawia z siedzącymi seniorami
  • Na zdjęciu widać dzielnicowego rozdającego odblaski seniorom
  • Na zdjęciu widać dzielnicowego rozdającego odblaski seniorom
  • Na zdjęciu widać torby z logo bezpieczna przystań i broszury które leżą obok czapki policyjnej na stole
  • Na zdjęciu widać dzielnicowych z seniorami jak przyklejają plakat na drzwiach wejściowych do budynku
  • Na zdjęciu widać dzielnicowego z policjantką z zespołu profilaktyki jak stoją wraz z seniorami przed wejściem do budynku
  • Na zdjęciu widać dzielnicowych jak stoją wraz z seniorami przed wejściem do budynku