Spotkanie w Domu Św. Józefa dla księży emerytów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Spotkanie w Domu Św. Józefa dla księży emerytów

W ramach realizacji projektu „Razem z parafiami miasta Katowice” policjanci spotkali się z emerytowanymi księżmi, którzy na co dzień mieszkają w Domu Św. Józefa. Funkcjonariusze wydziału prewencji katowickiej komendy miejskiej przekazali informacje, co robić, aby uniknąć internetowych oszustów i złodziei.

W ramach projektu „Razem z parafiami miasta Katowice” zawartego pomiędzy Komendą Miejską Policji w Katowicach a Kurią Metropolitarną funkcjonariusze wydziału prewencji KMP w Katowicach - nadkom. Paweł Warchoł oraz asp. szt. Adrianna Mazur spotkali się z emerytowanymi księżmi, którzy na co dzień mieszkają w Domu Św. Józefa. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak uniknąć oszustwa i wyłudzenia pieniędzy,w tym m.in. danych osobowych w internecie. Policjanci przedstawili najczęstsze sposoby działania przestępców internetowych, opowiedzieli o prawdziwych przypadkach i omówili, jakie środki podjąć, by nie stać się ofiarą złodziei. Policjanci omówili także kwestie związane z pojęciem dyskryminacji i mowy nienawiści, jako formy przemocy. Księża – seniorzy byli bardzo zaciekawieni i zadawali pytania funkcjonariuszom oraz dzielili się swoim doświadczeniem. Uczestnikom zostały wręczone przygotowane specjalnie dla seniorów informatory na temat bezpieczeństwa.  

Składamy serdeczne podziękowania ks. Grzegorzowi Hawel za zorganizowanie tego spotkania i podjętą współpracę na rzecz bezpieczeństwa podopiecznych Domu Św. Józefa.
 

  • Policjant i policjantka stoją w sali w tle widać logo baner policji i ekran
  • Policjant i Policjantka stoją w sali i prowadza wykład.
  • księża siedzą na krzesłach i słuchają wykładu
  • plakat z informacją o miejscu i temacie zajęć
  • Policjant mówi przez mikrofon w tle widać ekran i baner Policji
  • Gadżety, ulotki, teczka i mikrofon leżące na stole