O bezpieczeństwie w czasie zimowego wypoczynku - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

O bezpieczeństwie w czasie zimowego wypoczynku

W czasie weekendu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, aby mówić o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku, wybrali się w miejsca gdzie nie trudno natrafić na narciarzy łyżwiarzy czy snowboardzistów. Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej katowickiej Komendy przygotowali stoisko profilaktyczna na śląskiej giełdzie zimowej w Katowicach oraz dwóch marketach oferujących sprzęt sportowy.

Na rozpoczęcie ferii zimowych w województwie śląskim, policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji nadkom. Paweł Warchoł oraz st. sierż. Łukasz Oślizło, przeprowadzili akcję profilaktyczną poświęconą bezpieczeństwu w czasie ferii, w tym również bezpieczeństwu na stoku. W Katowicach najłatwiej spotkać narciarzy na śląskiej giełdzie zimowej oraz w sklepach oferujących sprzęt sportowy. Dlatego też w miniony weekend policjanci zorganizowali działania w tych właśnie miejscach. W pierwszej kolejności funkcjonariusze odwiedzili uczestników giełdy, gdzie na specjalnie przygotowanym stoisku mówili o bezpieczeństwie w czasie zimowego odpoczynku. Dla uczestników tego wydarzenia przygotowano materiały informacyjne, w których umieszczono informację na temat bezpieczeństwa na stoku, w tym dekalog narciarza przygotowany przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS). Dla najmłodszych uczestników funkcjonariusz przygotowali różnego rodzaju zadania i łamigłówki, a każdy z uczestników otrzymał od mundurowych drobny upominek. Znalazło się też coś dla starszych narciarzy, każdy z uczestników miał okazję założyć „alkogogle” i sprawdzić jaki wpływ na naszą percepcję ma spożywany alkohol.

Podobne działania funkcjonariusze przeprowadzili także na terenie dwóch marketów sportowych mających swoją siedzibę na terenie Katowic. Tam również policjanci przygotowali specjalne stoisko, gdzie zarówno młodsi i starsi amatorzy „białego szaleństwa” mogli przypomnieć sobie zasady bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich oraz bezpiecznego wypoczynku. Prócz upominków przygotowanych przez policjantów, uczestnicy otrzymali również drobne upominki przygotowane przez kierownictwo sklepów sportowych.

Podczas działań policjanci przypominali i zachęcali uczestników do udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym pt. „Stok nie jest dla bałwanów”, uczestnicy którego mają za zadanie zilustrowanie dekalogu narciarza.

Działania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców, którzy nie kryli zaskoczenia i

zadowolenia z prowadzonych działań przez Policję. Fakt pojawienia się mundurowych z taką tematyką nie tylko na stoku i w miejscowościach wypoczynkowych spotkał się z pozytywnym odbiorem uczestników.

Ładowanie odtwarzacza...