Zarzuty za pobicie obcokrajowców - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Zarzuty za pobicie obcokrajowców

Data publikacji 08.02.2019

Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców katowickiej komendy miejskiej ustalili tożsamość sprawców, którzy 6 października ubiegłego roku, pod wiaduktem w pobliżu ulic Św. Jana i Dworcowej, pobili obcokrajowców. Wszyscy są mieszkańcami Katowic w wieku od 18 lat do 23 lat. Trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty pobicia. Śledczy określili ich wybryk jako chuligański, wobec czego sprawcy poniosą surowszą karę.

Do zdarzenia doszło 6 października ub. roku w pobliżu ulic Św. Jana i Dworcowej. Około godziny 4.30 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wpłynęło zgłoszenie z WCPR o pobiciu obcokrajowców. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Jak wstępnie ustalono, pod wiaduktem w pobliżu ulic Św. Jana i Dworcowej, obywatele Kolumbii zostali zaczepieni przez grupę n/n osób. Sprawcy zaczęli ich popychać i uderzać. Po ataku napastnicy odeszli, a świadkowie na miejsce wezwali policję i pogotowie. Jeden z pokrzywdzonych mężczyzn został zabrany do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego. Policyjny patrol udał się w penetrację terenu. Jeszcze tego samego dnia zabezpieczono monitoring miejski. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Po analizie nagrań z monitoringu, a także w wyniku działań procesowych oraz operacyjnych, mundurowi ustalili tożsamość sprawców. Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty pobicia. Wszyscy są mieszkańcami Katowic w wieku od 18 lat do 23 lat. Śledczy określili ich wybryk jako chuligański, wobec czego sprawcy poniosą surowszą karę. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Trwają ustalenia tożsamości pozostałych osób biorących udział w tym zdarzeniu.