Bezpieczne ferie z katowickimi policjantami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Bezpieczne ferie z katowickimi policjantami

Data publikacji 08.02.2019

W minionym tygodniu policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach odwiedzili uczniów z aAcademy Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Katowicach. Głównym tematem spotkania było omówienie kwestii związanych z bezpieczeństwem podczas ferii. Kolejne spotkanie już 9 lutego br. Serdecznie zapraszamy!

Nadkom. Paweł Warchoł wraz z st. sierż. Łukasz Oślizło podczas spotkania z uczniami szkoły podstawowej za pomocą prezentacji multimedialnej omówili kwestie bezpieczeństwa podczas ferii. Poruszyli temat jak bardzo niebezpieczne może być rzucania się śnieżkami, czy też chodzenie po zamarzniętych jeziorach. Zaznaczyli przy tym jak postępować w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami tego typu wydarzeń. 
Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu z mundurowymi, zadawali wiele pytań, których nie było końca. Pomocna przy prowadzeniu zajęć była maskotka śląskiej policji “Sznupek”, dzięki której uczniowie wynieśli z spotkania wiele prawidłowych postaw. 
Dla większości z uczniów był to pierwszy kontakt z policjantem i z pewnością zapadnie te spotkanie na długo w ich pamięci. Każdy uczestnik zajęć na koniec mógł założyć osprzęt policyjny tzw. “PZ”, oraz otrzymał od mundurowych odblask, aby nosić go zawsze przy sobie, by być bardziej widocznym w porze zmierzchu do świtu. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach ogólnopolskiej akcji “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Było to spotkanie rozpoczynające akcję katowickich policjantów ukierunkowaną na bezpieczeństwo podczas ferii.

Zapraszamy mieszkańców Katowic do uczestnictwa już w kolejnej tego typu akcji profilaktycznej. Zabierzcie koniecznie ze sobą dzieci - mamy przygotowany szereg atrakcji zarówno dla tych małych jak i tych dużych. Widzimy się już 9 lutego 2019! 

  • 9:00 - 10:30 - Śląska giełda zimowa w Katowicach
  • 11:00 - 12:00 Decathlon w Katowicach przy DTŚ
  • 12:30 - 13:30 GO sport - CH dolina 3 stawów

Ładowanie odtwarzacza...