Dzielnicowi na spotkaniu z seniorami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Dzielnicowi na spotkaniu z seniorami

Data publikacji 08.10.2018

Dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Katowicach spotkali się z członkami Klubu Seniora. W spotkaniu wziął udział przedstawiciel Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach. Omówiono zadania, cele i sposób działania Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzielnicowi przekazali seniorom także praktyczne wskazówki jak dbać o własne bezpieczeństwo będąc w domu, poruszając się ulicami miasta, komunikacją miejską oraz rozmawiając przez telefon.

W ubiegłym tygodniu w Miejskim Domu Kultury w Katowicach ul. Hallera 28 odbyło się spotkanie z członkami Klubu Seniora. W spotkaniu udział wzięli dzielnicowi Komisariatu Policji V w Katowicach st. sierż. Marcin Niechciał i st. asp. Grzegorz Ślusarczyk oraz przedstawiciel Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach. W trakcie spotkania omówiono zadania, cele i sposób działania Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Ponadto omówiono problematykę przestępstw metodą na tzw. „wnuczka” i omówiono algorytm postępowania chroniący przed padnięciem ofiarą oszustów. Poruszono także temat prawidłowego zabezpieczenia mienia oraz bezpieczeństwa poza domem, m.in na drodze i w środkach komunikacji miejskiej i czyhających tam zagrożeń. W związku z programem "Dzielnicowy bliżej nas" przekazano numery kontaktowe i adres poczty elektronicznej do dzielnicowego oraz numery alarmowe Policji i innych służb. Omówiono działanie systemu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce i aplikacji Moja Komenda. Uczestnikom spotkania wręczono ulotki i upominki ufundowane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach.

Kolejne spotkanie w ramach programu Bezpieczna Przystań już dzisiaj 08.10.2018 o godz. 11:00. Gościem będzie przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego, który omówi zabezpieczenia środków płatniczych.