Zapraszamy seniorów na spotkanie z policjantami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Zapraszamy seniorów na spotkanie z policjantami

Data publikacji 17.09.2018

Zapraszamy katowickich seniorów do udziału w spotkaniu, które odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00 w Zespole Szkół i Placówek nr 1 sale przedszkolne przy ul. Paderewskiego 46. To będzie świetna okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie osób starszych z katowickimi policjantami, strażakami, strażnikami miejskimi oraz przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Spotkania pn. „Bezpieczeństwo dla seniora” zorganizowane są przez Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupę.

Podczas spotkań będą poruszane różne problemy, na które narażeni są emeryci. To także możliwość edukacji mieszkańców Katowic, jak powinni zachowywać się, kiedy zagrożony jest nie tylko ich majątek, ale zdrowie i życie. Spotkania odbywać się będą w różnych dzielnicach Katowic. Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się m.in.:

  • jak nie dać się okraść oszustom stosujących metodę „na wnuczka" lub „na policjanta" oraz w jaki sposób należy się zachować przy podejrzeniu takiego przestępstwa,
  • jak zapobiegać niebezpieczeństwom związanym z wystąpieniem pożaru oraz zaczadzenia.
  • dlaczego nie powinno się spalać odpadów oraz wykorzystywać niedozwolonych paliw do ogrzania mieszkań oraz jakie kary grożą za ich spalanie,
  • o ofercie pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach np. jak załatwić dodatek mieszkaniowy, energetyczny, zasiłek pielęgnacyjny, czy uczestnictwo w zajęciach Dziennego Domu Pomocy Społecznej i inne.

Podczas spotkań planowane są konkursy z nagrodami oraz poczęstunek z napojami. Na spotkania wstęp jest wolny.

Poniżej zamieszczamy harmonogram spotkań z seniorami:

  • 17.09.2018– Zespół Szkół i Placówek nr 1 - sale przedszkolne przy ul. Paderewskiego 46 - godz. 17.00
  • 17.10.2018 – Miejski Dom Kultury „Południe”, ul. T.B.Żeleńskiego 83 (50 osób) – godz. 13.00
  • 25.10.2018 - Miejski Dom Kultury Dąb”, ul. Krzyżowa 1 – godz. 13.00