Ku pamięci policjantów II RP - zaproszenie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Ku pamięci policjantów II RP - zaproszenie

Data publikacji 14.09.2018

Dzisiaj w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla oraz przed Grobem Policjanta Polskiego na dziedzińcu KWP w Katowicach odbędą się obchody 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, upamiętniające ofiarę ponad 6 tys. policjantów, żołnierzy i funkcjonariuszy służby więziennej II Rzeczpospolitej. Uroczystość związana będzie także z 25 rocznicą utworzenia i poświęcenia Grobu Policjanta Polskiego. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych, Komendy Głównej Policji i kierownictwo KWP w Katowicach.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 mszą świętą w intencji poległych i pomordowanych mundurowych II Rzeczpospolitej w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Po godzinie 13.00 nastąpi przemarsz uczestników wraz z pocztami sztandarowymi i oddziałami honorowymi pod Grób Policjanta Polskiego na terenie KWP w Katowicach, gdzie odbędą się dalsze uroczystości, zakończone złożeniem wieńców i meldunkiem dowódcy uroczystości.

Organizatorem obchodów są: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach i Ogólnopolskie Stowarzyszenie "Rodzina Policyjna 1939 r.".

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziennikarzy wraz z operatorami i fotoreporterami!