Uczniowie "podstawówki" i ich pierwsze prawo jazdy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Uczniowie "podstawówki" i ich pierwsze prawo jazdy

Policjantka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wraz z dzielnicowymi z katowickiej "siódemki" przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową wśród 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 59 w Katowicach. Uczniowie udowodnili, że „kręci je bezpieczeństwo” i wykazali się wysoką wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz bardzo dobrymi umiejętnościami praktycznymi. Gratulujemy zdobycia pierwszego prawa jazdy.

Katowiccy policjanci, jak co roku uczestniczyli w egzaminie na kartę rowerową prowadzonym w Szkole Podstawowej nr 59 im. Jana Matejki w Katowicach. W tym roku do egzaminu na swoje pierwsze prawo jazdy przystąpiło 100 uczniów. Egzamin składał się z dwóch części, tj. pisemnej części teoretycznej oraz praktycznej na torze przeszkód. Część praktyczna odbyła się na szkolnym boisku i jej uczestnicy mieli za zadanie pokazać w jakim stopniu opanowali technikę jazdy na rowerze. Tor przeszkód nie był prosty, zawierał wiele utrudnień i zadań dla małych rowerzystów. Uczestnicy tej części egzaminu musieli np. zatrzymać się w wyznaczonym w tym celu miejscu, odpowiednio sygnalizować z wyprzedzeniem każdy wykonywany manewr wiążący się ze zmianą kierunku jazdy, ominąć ustawione przeszkody na torze przejazdu. Zakres zagadnień testu teoretycznego obejmował przede wszystkim znajomość znaków drogowych, poruszania się po skrzyżowaniach, a także obowiązkowe wyposażenie rowerów. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, mimo że egzamin nie należał do łatwych.

Gratulujemy młodym rowerzystom, rodzicom oraz nauczycielom, a tych nielicznym którym się nie udało zapraszamy do egzaminów za rok.
Egzaminy na kartę rowerową odbywały się pod hasłem programu MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”, którego jednym z założeń jest bezpieczeństwo kierujących rowerami.