Kolejne sukcesy katowickich policjantek!

Data publikacji 28.05.2018

Sukcesem katowickich policjantek zakończył się start w II Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskiem. Sierż. Monika Nawrat z wydziału kryminalnego katowickiej komendy miejskiej zajęła II miejsce w kategorii wiekowej do 35 lat. Mł. asp. Joanna Menżyk z katowickiej „czwórki” również stanęła na drugim stopniu podium, ale w kategorii powyżej 35 lat. Serdecznie gratulujemy!

W miejscowości Ostre w powiecie żywieckim odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim rozegrane o puchar Komendanta Głównego Policji. Trasa biegu prowadziła szlakami górskimi z Doliny Zimnika poprzez Kościelec, Malinowską Skałę z najwyższym punktem na szczycie góry Skrzyczne.

W biegu wzięło udział ponad 120 zawodników, reprezentujących różne służby mundurowe z całej Polski. Obok biegu głównego odbył się również bieg towarzyszący, w którym wystartowało blisko 100 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich z powiatu żywieckiego. Mistrzostwa rozegrano w pięciu kategoriach: kobiety do lat 35, kobiety powyżej lat 35, mężczyźni do lat 35, mężczyźni powyżej lat 35 oraz kategoria drużynowa.

Komendę Miejską Policji w Katowicach reprezentowali:

• mł. asp. Joanna Menżyk, z Komisariatu Policji IV w Katowicach
  • sierż. Monika Nawrat z Wydziału Kryminalnego KMP Katowice
  • kom. Sebastian Hulin z Zespołu Kadr i Szkolenia KMP Katowice

Policjantki z Katowic zdobyły puchary i stanęły na podium. Sierż. Monika Nawrat z wydziału kryminalnego katowickiej komendy miejskiej zajęła II miejsce w kategorii do 35 lat. Mł.asp. Joanna Menżyk z katowickiej „czwórki”  również zajęła II miejsce, ale w kategorii powyżej 35 lat.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!