Patrz i słuchaj w praktyce - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

Patrz i słuchaj w praktyce

Patrz i słuchaj to kolejne działania profilaktyczne realizowane przez katowickich policjantów. W minioną środę mundurowi z Wydziału Prewencji katowickiej Komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w  Katowicach przeprowadzili działania ukierunkowane na osoby poruszające się pieszo. Działania te są częścią projektu koordynowanego przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przy wsparciu Straży Miejskiej z Katowic w ramach kampanii „Patrz i słuchaj” przeprowadzili działania pod hasłem „Profilaktyczny Głos Drogowy”. Mundurowi spotkali się z mieszkańcami naszego miasta przy przejściach dla pieszych na ulicach: Stawowa, Mickiewicza, Skargi, Aleja Korfantego, 3 Maja, Rynek. Podczas spotkania mundurowi zwracali uwagę na bezpieczne i zgodne z przepisami korzystanie z przejść dla pieszych, ale przede wszystkim zwracali oni uwagę na zagrożenia związane z nieostrożnym wejściem na przejście, korzystanie z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez jezdnię. Piesi podczas rozmowy z Mundurowymi przyznawali niejednokrotnie, że nie świadomie sięgają po telefon nie zdając sobie sprawy z zagrożenia jakim jest brak skupienia.

Każdy uczestnik tego przedsięwzięcia otrzymał od mundurowych odblaskowy „order uznania” za postawę godną naśladowania przez innych uczestników, bądź czerwoną naklejkę skłaniającą do refleksji nad postawą na drodze.