PATRZ W LUSTERKA – MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Katowicach

Wiadomości

PATRZ W LUSTERKA – MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE

Data publikacji 09.04.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, jak co roku otworzyli sezon motocyklowy i zorganizowali działania przy współpracy ze stowarzyszeniem motocyklowym. Tegoroczna akcja pn. „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie” przeprowadzona została na ul. Meteorologów przy wsparciu zaprzyjaźnionych motocyklistów, w tym Stowarzyszenia Moto Pistons Górny Śląsk. Celem działań jest zwrócenie uwagi kierujących samochodami na bezpieczeństwo motocyklistów.

Podczas prowadzonej akcji katowiccy policjanci wraz z motocyklistami uświadamiali kierowców o rozpoczętym sezonie motocyklowym. Podczas rozmów z kierującymi samochodami, szczególną uwagę zwracano na wzajemne poszanowanie na drodze oraz bezpieczeństwo pełnoprawnych uczestników ruchu drogowego, jakimi są pasjonaci jednośladów. Podczas rozmów to kierowcy motocykli prosili o częstsze spoglądanie w lusterka i naklejali na szyby samochodów naklejki z przesłaniem” PATRZ W LUSTERKA – MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE”.  Blisko 100 kierowców odjechało z przyklejonymi na samochody hasłem promującym akcję. W ten sposób i oni będą popierać bezpieczeństwo na drogach, poprzez zwracanie uwagi innych kierowców na tę grupę uczestników ruchu drogowego.
Działania mają na celu uświadomienie kierowcom samochodów, że motocykl porusza się szybciej i jest w lusterkach słabiej widoczny. Akcja zwraca też uwagę na konieczność korzystania ze wstecznych lusterek, ponieważ jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie.

Działania uświadomiły kierowców, że sezon letni – nie tylko motocyklowy, ale również rowerowy został otwarty. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach już planują następne działania, które nie tylko będą przypominać o zachowaniu szczególnej ostrożności, ale również czujności i kultury, tak aby każdy uczestnik ruchu drogowego – kierowca, pieszy, rowerzysta czy motocyklista miał równe szanse na drodze.

Ładowanie odtwarzacza...